Başsavcılıktan Doge bakiyelerine kapatma kararı!

Başsavcılıktan Doge bakiyelerine kapatma kararı!

Başsavcılıktan Doge bakiyelerine kapatma kararı!

Kripto para evreninin değeri gün geçtikçe arttıkça bütün dünyada daha çok dolandırıcılık haberi ortaya çıkıyor. Son olarak New York Eyaleti başsavcısı Letitia James, Coinseed adlı uygulamanın kapatılması harekete geçti.

Uygulama hakkında daimi olarak şikayet gelmesi üzerine hem yapılan dolandırıcılığın devam ettiğini hem de bu konu da yeni kanıtlar sunan başsavcı James, tüm operasyonlarının durdurulması yönünde bir dava açtı.

Kullanıcı bakiyeleriyle DOGE aldılar

James’e gönderilen şikayet dosyalarında borsanın kullanıcı bakiyeleriyle, son günlerin çok ciddi yükseliş yaşamakta olan token’ı DOGE aldığı kaydedildi. Bir kullanıcı savcıya yapmış olduğu şikayette 48 bin dolarlık bakiyesinin kendi bilgisi dışında, 31 bin dolarlık DOGE’a dönüştüğünü belirtti.

Savcı James Şubat ayında da Coinseed’i gizli işlem ücretleri, düşük fiyatlı bir token ve müşterilerine yanlış bilgi verme sayesinde 1 000 000 dolarlık bir rakam toplamakla suçlamıştı. Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC de token kaydı ihlali gerekçesi ile borsaya diğer bir dava da açmıştı. Coinseed CEO’su Delgerdalai Davaasambuu ise konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı

 

 

 

Etiketler