Elon Musk: Doge gelecek vaat ediyor ancak dikkatli olun!

Elon Musk: Doge gelecek vaat ediyor ancak dikkatli olun!

Elon Musk kripto para birimlerini “gelecek vaat eden” olarak nitelendiriyor ancak insanları dikkatli olmaya çağırıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) “para biriminin geleceği” olabileceğini iddia ettiği TMZ videosunu Twitter’da yayınladı.

Milyarder, videoyu paylaşırken kripto paraların “umut verici” olduğunu ifade etti fakat takipçilerini “dikkatli bir şekilde yatırım yapmaya” çağırdı. Musk’tan aşırı ilgi gören meme coin DOGE, bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,69 dolara fırlayarak pek çok insana iyi bir kazanç sağladı. Meme kripto para birimi, mütevazı bir düzeltmenin ardından şu an için 0,57 dolardan işlem görüyor.

Kendisini “Dogefather” olarak ilan eden Musk’ın, Dogecoin‘e 8 Mayıs’ta gerçekleşecek olan ve merakla beklenen “Saturday Night Live”da destek vermesi bekleniyor.

Girişimcinin Shiba Inu’dan esinlenen kripto paraya yatırım yapıp yapmadığı net olarak bilinmese de önceden kişisel Bitcoin varlıklarına sahip olduğunu doğrulamıştı.

Dogecoin son 1 yıl içinde yüzde 2450 daha değerli bir para birimi haline gelmiş birçok yatırımcının hayallerini süsleyen paraları sadece birkaç gün içinde çoğu kimselere kazandırmıştı.

Bunun ardından onlarca kurumsal firma Doge ile ödeme yöntemini sistemlerine entegre edip satım yapmadan Doge coin yatırımı yapmaya başlamıştı.

 

 

Etiketler