Kasım ayına dikkat! Beyaz eşya fiyatlarına zam gelebilir!

Evlenecek kişiler için önem arz eden beyaz eşyalar son zamanlarda gelen zamlarla ön plana çıkmaktadır. Bugün gelen bir haber yeniden zam gelme endişesinin düşünülmesine neden oldu.

Kasım ayına dikkat! Beyaz eşya fiyatlarına zam gelebilir!

Türkiye genelinde çalışma gösteren pek çok fabrika bazı zaman üretime ara verme kararı alabiliyor. Üretime ara verme kararı da fiyatların olumsuz olarak etkilenmesine neden olmakta. Bugün alınan bir kararla Bursa’da pek çok hatta binlerce çalışanı bulunan Bosch fabrikası üretimi durdurma kararı aldı. Üretimin durdurulma kararının alınmasının en önemli sebebi de dünya genelinde etkisini gösteren ham madde sıkıntısı, enerji krizi ve lojistik problemleri olarak açıklandı.

Fiyatlar zamlanabilir!

Beyaz eşya fiyatları

Bursa’da Bosch fabrikasının üretime ara vermesinin ardından beyaz eşya fiyatlarına zam geleceği düşünülmeye başlandı. 27 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında fabrikanın üretime ara vereceğinin açıklanmasının ardından konuyla ilgili işçilere bilgi verildi. İşçilere verilen bilgide:

"Tüm dünyada etkisini gösteren hammadde sıkıntısı, enerji kısıtlamaları ve lojistik problemleri müşterilerimizi de etkilemekte ve araç taleplerinde dalgalanmalara neden olmaktadır. Son dönemde fabrikamızda da buna paralel sipariş miktarında düşüşler ve iptaller gözlemlenmektedir. Bu nedenler ile gerileyen müşteri taleplerini dengelemek için fabrikamızda 27-30 Ekim 2022 tarihleri arasında üretim duruşları planlanmıştır. Detaylı üretim planına bağlı olarak bazı ürünler üretim durdurma kararından etkilenmeyecektir. Yöneticileriniz ilgili bilgileri sizinle paylaşacaktır. 27-30 Ekim 2022 döneminde saat ücretli çalışanlarımız varsa 2022 ve öncesine ait yıllık izinlerini kullanacaklar, yıllık izni olmayan çalışanlarımız için zorunlu eğitimler düzenlenecektir. Aylık ücretli çalışanlarımız, mevcut yıllık izin günlerini kullanacaklar, yıllık izni olmayanlar esnek izin kullanacaklardır. Esnek bakiyenin eksi 40 saati aşması durumunda maaş kesintisi yapılmayacaktır. Aylık ücretli çalışanlarımız için evden çalışma modeli uygulanmayacaktır" denildi.