Hakkari'de 15 günlük gösteri yasağı geldi

Zaman zaman gelen yasaklar herkesin dikkatini çekmektedir. O ilde 15 gün yasak geldi.

Hakkari'de 15 günlük gösteri yasağı geldi

Hakkari genelinde yine yasak geldi. Hakkari genelinde basın açıklaması, oturma eylemi, açlık grevi, gösteriler, stant açma, çadır kurma gibi etkinliklerin 15 gün yasaklandığı belirtildi.

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklama kapsamında devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü, milli güvenliğin korunması, suç işlenmesinin önüne geçilmesi adına bazı önlemler alındı. Valilik ve Kaymakamlık tarafından alınan karar kapsamında 15 gün yasak geldiği belirtildi.

15 gün yasaklandı! 

Hakkari 15 gün yasak

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ile İl İdaresi Kanunu içeriğinde yer alan maddeler kapsamında Valilik ve Kaymakamlık makamlarının aldığı kararlar kapsamında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada:

"Hakkari sınırları içinde 16 Ekim saat 00.01'den 30 Ekim saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto, yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı, toplanmalar, halk toplantıları, ses-yayın araçları ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama, imza kampanyası, dilek feneri, balon uçurtmak, dron, paramotor, planör ve benzeri her türlü hava faaliyetleri, kamu kurumları hariç olmak üzere anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim ve benzeri faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş ve poster asma ve benzeri her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır" denildi.