Dash coin bitti mi

Dash coin tepetaklak oldu. Merkeziyetsiz ve anonim bir coin olması mi bu coini tepetaklak etti? Bitcoinde de bir miktar düşüş oldu son24 saatte ama dash hepten çöktü. Dash neden etkileniyor ve haftalık, aylık ve 4, 3 aylık öngörünüz nedir? Kıymetli görüşleriniz için teşekkürler.

  Soran: Kripto Tosuncuk
  Cevap
  Cem ARSLAN - birborsa.com

  Merhaba 

  Dash kripto piyasalarda yaşanan büyük düşüşten nasibini alan bir coinde elbette Dash coin oldu. 

  Kimi zaman diğer birçok kriptoya nazaran daha fazla düşüş veya daha fazla çıkış yaşayan kripto paralar oluyor ama bu süreler çok kısa içinde dengeleniyor ve tüm piyasa BTC'nin dominans durumuna göre şekil almaya devam ediyor. Elbette dönemsel olarak daha fazla düşüş yaşamış olma ihtimali var fakat bugün yaşadığı yüzde 22'lik yükseliş umarım siz değerli okurumuzun işine yaramıştır.

  Günlük grafikte düşen kanalın tepesinden geri dönüş almış olması nedeniyle teknik açıdan düşüşün bitmediği anlamı çıkarılabilir. 191.50 üstünde en az 4 saat mum kapatması arından da gün kapanışı alması gerekiyor.

  Haftalık grafiklerde ise günlüğün aksine yükselen kanal içersinde hareketlerine devam ediyor ve hâlâ en dibe temas alamamış durumda. 

  Dash coinin popüler ve büyük borsalarda henüz birkaç yıldır işlem gördüğünü varsayarsak aylık grafik yorumlamak için çok uygun ve doğru olduğunu söylemek mümkün değil.