Seçim tarihi açıklandı! Bu tarih tartışma konusu olacak

Seçim anketleri yapılmaya devam edilirken o isim seçim tarihiyle ilgili ipucu verdi. Ankara kulislerinde konuşulan seçim tarihi resmen tartışma konusu oldu.

Seçim tarihi açıklandı! Bu tarih tartışma konusu olacak

2023 yılına kısa bir süre kala Türkiye genel seçim sürecine girmeye başladı. Seçim tarihi ile ilgili gazeteci Fatih Portakal tarafından bir iddia geldi. Fatih Portakal tarafından ortaya atılan iddia herkesin dikkatini çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı konuşmadan dolayı seçim tarihi tahmini yapan Portakal tarafından 28 Mayıs 2023 Pazar günü seçimin yapılacağı tahmin edildi.

Seçim tarihi 28 Mayıs…

2023 seçim

Youtube kanalı üzerinden bir açıklama yapan Fatih Portakal seçim tarihiyle ilgili açıklama yaptı. Fatih Portakal tarafından yapılan açıklamada 28 Mayıs 2023 Pazar günü seçimin yapılacağına değinildi. Fatih Portakal tarafından:

“Konuşulan seçim Haziran ayına kadar olacak ama dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ipucunu verdi. Ben de oradan yakaladım, yakaladıktan sonra tarih de veriyorum size. Tabi büyük konuşmuyorum ama seçimin tarihi 28 Mayıs 2023 Pazar gününe kimselere randevu vermeyin sandık 28 Mayıs 2023 Pazar günü önümüze gelecek.

"Sen nereden biliyorsun?" bu diyecek olursanız şuradan çözümlemeye çalıştım. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yine o açılış konuşmasını yaparken "7 ay sonra seçim olacak" dedi. Sayıp bakalım şimdi Ekim ayındayız, hemen açıp telefondan baktım takvime o Pazar hangi tarihe geliyor. Bir baktım 28 Mayıs. Bu tarihte sandık önümüze gelecek. ‘Neden biliyor musunuz?’ çünkü bilinçaltı, bu demek ki iktidar partisinde biliniyor. Erdoğan’ın çevresi tarafından ve Erdoğan tarafından da biliniyor. Hatta ve hatta Devlet Bahçeli de bu tarihi biliyor. 6-7 ay sonra veya 7-8 ay sonra da diyebilirdi o zaman ben size bu tarihi veremezdim ama 7 ay demek ise Mayıs ayı.

Peki neden 28 Mayıs? Bir gün öncesi 27 Mayıs çünkü, biliyorsunuz Adnan Menderes olaylarını hatırlayacaksınız. Onun hemen bir gün sonrasında çünkü belki de seçim kampanyasını demokrasi şöleni adı altında o güne empoze edecekler. 27 Mayıs cumartesi, 28 Mayıs Pazar hadi bakalım sandığa… Bu şekilde düşünüyorum. Bakalım ne çıkacak, ben bu şekilde düşünüyorum” denildi.