Fındık fiyatı artıyor! Bu haftayı yükselişle kapattı!

Fındık fiyatı son zamanlarda yapılan araştırmalar arasında yer aldı. Fındık fiyatı artıyor

Fındık fiyatı artıyor! Bu haftayı yükselişle kapattı!

Giresun’da fındık fiyatları artış gösterdi. Bu haftayı yükselişle tamamlayan fındık fiyatları haftayı 47 TL’den kapattı ve rekor kırdı. Serbest piyasada fındık fiyatının haftayı 47 TL ile kapattığına değinen Keşap Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şahin açıklama yaptı.

Fındık fiyatı 47 TL!

Fındık fiyatı 47 TL

Keşap Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şahin fındık fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı. Fındık fiyatlarının haftayı yükselişle kapattığına değinen ve 47 TL’den kapattığını söyleyen Şahin tarafından:

“Fındık fiyatı geçen hafta 46 civarındaydı, bu hafta ise 50 kuruş yükselişle 46.5 liradan alıcı buluyordu. Hafta içerisinde de 47 liraya kadar yükseldi. Dolayısıyla fındık fiyatı inişli çıkışlı bir hafta izledikten sonra haftayı yine yükselişle 47 liradan kapatmış olacak. Görüldüğü kadarıyla gerek serbest piyasaya gerekse TMO'ya yoğun bir fındık indi. Bundan sonra üretici pazara aşırı bir fındık getirmezse fiyatların biraz yükseleceğini söyleyebiliriz.

Bu tamamen üreticinin pazara fındık getirmesine bağlı. Acil ihtiyacı olanlar, gurbete dönüş yapanlar zaten fındığını pazara indirdi. Bundan sonra acil ihtiyacı olmayan üreticinin elinde fındık kaldığını söyleyebiliriz. Bu üreticilerimiz de serbest piyasadaki fiyatlarının durumuna göre pazara fındık indirecektir. Bu nedenle serbest piyasada bir miktar daha fiyatların yükselebileceğini öngörüyoruz” dedi.