Takipte borcu olanlara yeni ödeme imkanında son gün 30 Haziran!

Ziraat Bankası'nın takipte borcu bulunan müşterilerine sağladığı ödeme kolaylığı uygulamasından faydalananların sayısı 15 bini geçti.

Ziraat Bankası'nın takipte borcu bulunan müşterilerine sağladığı ödeme kolaylığı uygulamasından faydalananların sayısı 15 bini geçti.

Ziraat Bankası, pandemi döneminde tüm müşterileri için uygun koşullarla uygulamaya aldığı kredi paketlerine ilave olarak, 31.12.2020 tarihi ve öncesinde yasal takibe intikal eden kurumsal, tarımsal ve bireysel kredilere ilişkin müşterilerine sağladığı ödeme kolaylığı ile de büyük ilgi gördü. Mart ayı başında yürürlüğe giren uygulama, müşteriler tarafından memnuniyetle karşılanarak, olumlu geri dönüşler aldı.

Uygulamadan Faydalananların sayısı 15 bini geçti

"Ödeme Kolaylığı"na ilişkin açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme, Tasfiye ve Hukuk Grup Başkanı Recep Türk  "Uygulamanın yürürlüğe girdiği günden bugüne kadar geçen çok kısa  sürede 15 binin üzerinde hesap sahibi müşterimiz uygulamadan faydalanmış olup, talepler her geçen gün artarak devam etmektedir.

Talepte bulunan müşterilerimizin yüzde 90'ı bireysel, yüzde 10'u ise Tarımsal ve Kurumsal segmentte yer alıyorlar. Bankamız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerinin yanında olmaya devam edecektir. Tüm müşterilerimizi ödeme kolaylıklarından faydalanmak üzere Şubelerimize  bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Son gün 30 Haziran

Temerrüt faizi dahil takip borcu 1 milyon TL'yi geçmemek üzere bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi, aşağıda belirlenmiş tutarlar içerisinde kalan müşteriler,  takipteki borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla bu imkandan yararlanabileceklerdir. 

Uygulamadan yararlanmak isteyen müşterilerden, borçlarının takibe intikal ettiği tarihten sonraki dönem için temerrüt veya başka ad altında herhangi bir faiz tahsil edilmeyecektir. Ziraat Bankası'nın takipte borcu bulunan müşterilerine rahat nefes aldırmak amacıyla  geliştirdiği bu uygulama, 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir.   

 

Etiketler