SON DAKİKA: Halis Aygün görevinden alındı!

Geçtiğimiz günlerde yapılan KPSS sınavının ardından soruların ve cevap şıklarının birbirinin aynısı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düşmüş ve yüzbinlerce şikayet bildirimi yapılmıştı. Sınava giren adaylar KPSS'nin iptal edilmesini dahi istemişti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan KPSS sınavının ardından soruların ve cevap şıklarının birbirinin aynısı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düşmüş ve yüzbinlerce şikayet bildirimi yapılmıştı. Sınava giren adaylar KPSS'nin iptal edilmesini dahi istenmişti. Sınavın iptaline ilişkin bir açıklama metni yayınlayan ÖSYM, sınavın tüm güvenlik önlemleri içerisinde yapıldığını bununla birlikte soruların da güvende olduğunu yaşananların takip altına alındığını bildirmişti. Bu bildirinin ardından henüz bir gün geçmeden Cumhurbaşkanı kararıyla Halis Aygün görevinden alındığı bildirildi. 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre; ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, görevden alındı. Kararın, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci maddesi gereğince verildiği belirtildi.

Resmi gazetede halis aygün

Halis Aygün kimdir?

Prof. Dr. Halis Aygün, 1968 yılında Giresun Şebinkarahisar'da doğdu. 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olan Aygün, Yüksek Lisansını 1992 yılında aynı üniversitede tamamladı.

Aygün, doktorasını 1997'de London City University'de tamamladı. 1989-1993 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü, Topoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olan Aygün, Kocaeli Üniversitesi'nde 1998'de yardımcı doçent, 2000'de doçent ve 2006 yılında da profesör unvanını aldı.

KPSS iptal mi edilecek?

KPSS sınavı iptal mi edilecek, sınav tekrar mı yapılacak soruları son birkaç saatin en çok araştırılan soruları arasında yer almakta. Her geçen dakika daha yüksek sesle sorulan soruya ilişkin açıklamalar da peşi sıra geliyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen KPSS lisans sınavının ardından bazı sorulara ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Peki KPSS sınavı iptal edilecek mi, son durum nedir? ÖSYM 2022 KPSS tekrar mı yapılacak? Henüz net bir şekilde sınavın tekrarı ya da iptaline ilişkin bir karar olmamakla birlikte gelecek günlerde detaylı açıklamanın yapılması beklenmekte. Buna karşılık sınavın tekrarına ilişkin henüz bir karar alınmadı ya da bu kararın alınması için toplanması gereken heyet bir toplantıya çağırılmadı.

Etiketler