E – devlet sisteminde nöbetçi eczane dönemi başlıyor!

Türk Eczacıları Birliğince bildirilmiş olan ve il sağlık müdürlüklerince onaylanmış olan nöbetçi eczane bilgileri artık e-Devlet üzerinde yer alacak. Vatandaşlar nöbetçi olan eczanelerin adres bilgilerinin yanı sıra konum bilgilerine de rahatlıkla ulaşım sağlayabilecek.

Nöbetçi eczaneler e-Devlet üzerinden rahatlıkla görüntülenebilecek. Türkiye genelinde yer alan bütün nöbetçi eczaneleri tek bir sayfa üzerinde görülebilmesine imkan tanıyan "Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" e-Devlet üzerinde kullanıma açıldı.

Anadolu ajansı muhabirinin almış olduğu bilgi kapsamında Sağlık Bakanlığı, vatandaşların rahatlıkla nöbetçi eczanelere erişimi sağlayabilmesi için yeni bir hizmeti hayata geçirmiş oldu. T "Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti"  e-Devlet kapısında kullanıma açıldı. 

     E – devlet sisteminde nöbetçi eczane dönemi başlıyor!

Türk Eczacıları Birliği (TEB) doğrudan bildirilmiş ve il sağlık müdürlüğü tarafınca onaylanmış olan nöbetçi eczane bilgileri e-Devlet de ki resmin sayfada yerini alacak. Vatandaşlar bu sayfa içerisinde nöbetçi eczanelerin tam adres bilgilerinin yanı sıra konum bilgilerine de rahatlıkla erişim sağlayabilecek.

Yeni eklenen hizmetler bölümünde yer alacak

TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti, uygulamada yeni eklenen hizmetler kısmında yer alıyor. Vatandaşlar bunun yanı sıra e-Devlet uygulamasının arama motorundan da nöbetçi eczane sorgulama hizmeti sayfasına giriş sağlayarak Türkiye genelinde tüm nöbetçi eczaneleri yalnızca tek bir sayfada rahatlıkla görebilecek. Söz konusu olan hizmette uygulamadaki favori hizmetlerin bölümüne de ekleyerek sayfayı tek adım ile açabileceksiniz. Vatandaşlar bilgisayar sistemi dışında da cep telefonlarını ücretsiz bir şekilde indirilebilen e-Devlet uygulamasından da bu hizmette erişim sağlayarak faydalanabilecek. Nöbetçi eczane sorgulama hizmeti ile Türkiye genelinde yaralan bütün nöbetçi eczanelerin bilgilerini en yeni ve güncel şekilde aynı mecrada toplanmasına olanak sağladı.

 

 

Etiketler