Sinovac, Türkiye'ye üretim lisansı verdi

Sinovac CEO’su Yin Weidong, Türkiye ile birlikte Endonezya, Brezilya, Malezya ve Mısır'a aşıyı ülkelerinde üretme konusunda lisans verdiklerini belirtti.

Sinovac CEO’su Yin Weidong, Türkiye ile birlikte Endonezya, Brezilya, Malezya ve Mısır'a aşıyı ülkelerinde üretme konusunda lisans verdiklerini belirtti.

Bloomberg'e konuşan Yin, Brezilya, Endonezya ve Türkiye'ye nüfusun yüzde 20'sini aşılamaya yetecek kadar aşı sağladıklarını ancak bunun yetersiz olduğunu belirtti.

Bu kapsamda Yin, aşıların üretimi için lisanslama sürecine geçtiklerini ifade etti.

Yin, farklı klinik sonuçlarını savunurken CoronaVac’ın gerçek dünyada daha iyi sonuç verdiğini gösteren kanıtlar olduğunu belirtti.

Sinovac aşısı Endonezya'da sağlık çalışanlarını yüzde 96 etkinlikle korudu

Türkiye'de de kullanılan Sinovac aşısı Endonezya'da sağlık çalışanlarını yüzde 96 etkinlikle korudu.

Endonezya hükümetinin Sinovac ile aşılanan 25 bin 374 sağlık çalışanını baz alan açıklamasına göre Sinovac aşısının 2. dozunun uygulanmasının ardından 28 gün sonra aşının ölümden koruma oranı yüzde 100, hastaneye yatıştan koruma oranı ise yüzde 96 olarak belirlendi.

Endonezya'nın verilerine göre Sinovac aşısı 2. dozun uygulanmasından 7 gün sonra koruma sağlamaya başladı. Aşının enfeksiyondan koruma oranının ise yüzde 94 olduğu tespit edildi.

Sinovac aşısının Brezilya testlerinde etkinlik oranı yüzde 50 civarında tespit edilmişti. Ancak aşının reel kullanımına ilişkin veriler bu oranın daha yukarılarda olduğuna işaret ediyor.

Etiketler