Ripple davanın reddini istedi! Bitcoin düşüşte! Ethereum yatırımcısına müjde! İşte kripto paralarda son durum...

Ripple ve SEC'in arasında dün görülen davada Ripple avukatları davanın reddini istedi. Bitcoin'de sert düşüş sürüyor ve Ethereum yatırımcısının beklediği güncelleme yakında geliyor. İşte detaylar...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçen yılın sonunda yaptığı basın açıklamasıyla kripto para borsasında yer alan ve Ripple üreten Ripple Labs Inc. Şirketine dava açtığını bildirmişti. 

Ripple, SEC’in piyasa aktörleriyle daha önce görüşmeler yaptığını ve kendilerine XRP’nin menkul kıymet olduğuna dair açıklama yapmadığını iddia ederek davanın reddini istedi.

Ripple’ın avukatlar ordusu XRP’nin 8 yıldır faaliyet gösteren ve merkezi olmayan bir yapı olduğunu öne sürdü. SEC ise “XRP’nin şirket tarafından bir yatırım sözleşmesi olarak sunulduğunu ve satıldığını” iddia etti.

Ripple avukatları red taleplerini yazılı olarak mahkemeye iletecekler. Talebin onaylanıp onaylanmaması ise bir sonraki duruşmada belli olacak.

Ethereum yatırımcısının beklediği güncelleme yakında

Ethereum yatırımcısının beklediği EIP-1559 için tarih açıklandı. Ethereum geliştiricileri, Smart Chain tehdidini yenmek için başlattıkları güncellemesine bir adım daha yaklaştı.

Güncelleme, yüksek işlem ücretini çözmek ve ağdaki sınırsız Ethereum sorununu yenmek için hayata geçirilecek. Ryan Berckamns, Ethereum geliştiricisi, güncelleme tarihi ile ilgili temmuz ayını işaret etti.

Bitcoin'de sert düşüş sürüyor

Pazartesi günü sert düşüş kaydeden Bitcoin'de aşağı yönlü ivme hızlı bir şekilde devam etti. Günlük düşüş yüzde 10'u aşarken, bazı teknik göstergeler de kripto parada aşırı alım sinyalleri verdi.

Kripto paralar satıcılı ilerlemeye devam ediyor. Edinilen verilere göre, 413 bin trader’ın 4 milyar dolarlık, çoğunluğu longlardan oluşan pozisyonu tasfiye edildi.

 

Etiketler