Rari Capital’e milyon dolarlık kayba yol açan saldırı!

Rari Capital’e milyon dolarlık kayba yol açan saldırı!

Rari Capital’e milyon dolarlık kayba yol açan saldırı!

Ethereum blok zinciri üstünde çalışan DeFi sözleşmesi Rari Capital, milyonlarca dolar değerinde varlıkların çalınmasıyla sonuçlanan bir saldırının kurbanı oldu.

Esasında bu saldırı, saatler önce Binance Smart Chain üstündeki bir başka DeFi sözleşmesi Value DeFi’a yapılan saldırıyla da ilişkili. The Block araştırmacısı Igor Igamberdiev’in ifadelerine göre, hacker veya hacker’lar, Value DeFi’dan çaldıkları token’ları Rari’ye saldırmak ve daha fazla token ele geçirmek için kullandı. Karmaşık yöntemlerin uygulanmış olduğu saldırı, “zincirler arasında gerçekleşen ilk güvenlik istismarı” olarak nitelendiriliyor.

Saldırı neticesinde Rari’den 2 000 900 ETH (yaklaşık 11 000 000 dolar) çalındı. Rari Capital’den yapılan fotoğrafı açıklamada ise durumun araştırıldığı ve her şeyin değerlendirilmesinin ardından konuyla alakalı detaylı bir rapor yayınlanacağı bildirildi.

Saldırının ardından Rari’nin token’ı RGT’nin fiyatı yaklaşık 18 dolardan yüzde 50 düşüşle 9 dolara kadar indi. RGT, TSİ 23.50’de 14.40 dolardan işlem görüyor.

 

BirBorsa / Cem Arslan

Etiketler