JPMorgan'dan ETF Raporu: BTC Piyasasında Yeni Bir Dönem Mi Başlıyor?

JP Morgan, spot Bitcoin ETF'inin potansiyel onayının ve yaşanan rallinin abartılı bir şekilde değerlendirildiğini belirtti.

JPMorgan'dan ETF Raporu: BTC Piyasasında Yeni Bir Dönem Mi Başlıyor?

Geçtiğimiz hafta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) spot Bitcoin ETF'lerine yönelik olumlu sinyaller, kripto piyasalarında hareketliliği artırdı. Ancak JP Morgan'ın son raporu, potansiyel bir ETF onayının ve yaşanan rallinin aslında abartılı bir şekilde değerlendirildiğine işaret ediyor.

BTC ve Altcoinlerdeki Hareketlilik

Geçen hafta, Bitcoin (BTC) fiyatı 38.000 dolar seviyelerine yaklaşarak dikkat çekti. Bu süre zarfında, JP Morgan'dan gelen yeni bir rapor, piyasadaki gelişmeleri değerlendirdi.

JP Morgan'ın Analizi

JP Morgan analistleri, Ekim ayındaki güçlü rallinin arkasındaki itici gücün, spot Bitcoin ETF'si potansiyel onayına duyulan heyecan olduğunu belirtiyor. Ancak, bu potansiyel onayın ve yaşanan rallinin abartıldığını düşünüyorlar.

Ana Argümanlar

Analistler, Bitcoin ve piyasadaki yükseliş eğiliminin iki ana argümanla desteklendiğini ifade ediyor:

Spot Bitcoin ETF Onayı: Potansiyel bir onayın, kripto piyasalarının yeni sermaye çekmesine katkı sağlayacağı düşünülüyor. Ancak JP Morgan, bu beklentinin gerçekleşmesinin, mevcut sermayenin Grayscale Bitcoin Trust ve Bitcoin vadeli işlem ETF'lerine yönlendirilmesi olasılığının daha yüksek olduğunu savunuyor.

Regülasyon ve ABD Yasa Koyucularının Tutumu: Analistler, ABD'deki regülasyon çalışmalarına ve SEC'in Ripple ve Grayscale kararlarına atıfta bulunuyor. Ancak, bu kararların ABD'nin kripto endüstrisi düzenlemelerine olan yaklaşımını değiştirmeyeceği düşünülüyor.

2024 Halving Olayı ve Fiyat Değerlendirmesi

Analistler, 2024 yılındaki Bitcoin halving olayına da değiniyor. Ancak, halving etkisinin tahmin edilemez olduğunu ve fiyatlandırmanın halihazırda bu etkiyi yansıttığını belirterek, halvingin fiyat artışı için etkileyici bir argüman olmadığını ifade ediyor.

BTC/TRY Bitcoin Türk Lirası
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 2080024.33
Satış 2080282.77
Değişim 88861.62%
Son Değer 2080153.55
En yüksek 2088874.34
En düşük 1991421.21
Haftalık Değişim 0%
Aylık Değişim 0%
Yıllık Değişim 0%
Etiketler