Elon Musk kripto piyasasıyla dalga mı geçiyor?

Elon Musk, kripto para birimlerinin devrim niteliğindeki etkisini överken, aynı zamanda kripto paralarla dalga mı geçiyor?

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, kripto paralar ile ilgili attığı her twett sonrası kripto paralarda artış gösterdi. Peki Elon Musk ne yapmak istiyor?

Elon Musk Twitter hesabından "geleceğin para birimi" anketi ile seçenekler arasından 'Dogecoin' ve 'diğer tüm kripto paralar' yer alıyor. Arka arkaya yaptığı paylaşımlarla Dogecoin'in değerinde ani artışlar yaşanmasına sebep olan Elon Musk aynı zamanda Dogecoin'i "halkın kripto parası" gibi tanımlarla da gündemde tutmaya devam ediyor.

DOGE, Musk’ın gönderilerini yakından takip eden Reddit yatırımcılarının tetiklediği büyük yükselişin merkezindeydi.

Blockchain Research Lab tarafından yayınlanan "Elon Musk’ın Twitter etkinliği kripto para piyasasını nasıl yönlendiriyor?" adlı raporda milyarder iş adamının dijital varlıklar üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu ortaya koyduğunu bildirdi. 

Rapor şunları belirtti:

“Tüm faaliyetlerde işlem hacminde önemli artışlar tespit ettik. Musk’ın Twitter üzerinden piyasaları harekete geçirme yeteneği, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’nu harekete geçirdi.

Elon Musk’un görevleriyle birlikte GameStop (GME) kısa pozisyon sıkışıklığına verdiği destek, hevesli bireysel yatırımcılar için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Haziran sonunda 500 doların üzerine çıkan GME, hemen ardından 70 doların altına düştü.

 

 

 

Etiketler