Chiliz, Arjantin Milli Futbol Takımı için token çıkaracak

Chiliz, Arjantin Milli Futbol Takımı için token çıkaracak

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), Chiliz ile ortaklık kurdu. Bu iş birliği ile birlikte Arjantin Milli Futbol Takımı için bir taraftar token’ı çıkarılacak. Bugün gelen açıklamaya göre, söz konusu token, ARG kısa adı ile işlem görecek.

Arjantin Milli Futbol Takımı’nın token’ı, Temmuz ayında gerçekleşecek olan 2021 Copa America turnuvası bundan önce piyasaya sürülecek.

Konu hakkında açıklamalar yapan Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı Claudio Tapia, Çok uluslu ve yenilikçi bir marka olan Socios.Com ile yapmış olduğumuz bu önemli anlaşmayı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. “Yönetimimizi üstlendiğimizden beri, AFA için daha fazla gelir elde etme, yeni gelirler geliştirme ve Milli Takımımızın dünyadaki ticari varlığını geliştirme mücadelesiyle karşı karşıyayız. “Bu anlaşma, stratejimize net bir biçimde yanıt veriyor ve hemde dijital büyümemizi güçlendiriyor. Fan Tokenlar sayesinde taraftarlar kendilerini milli takımımıza daha yakın hissedecek ve takımı etkileyebilecek, ödüller kazanabilecek ve özel deneyimler yaşayabilecekler. AFA’nın ticari projeleri için büyük firmaların güvenini pekiştiren bu yeni duyuru bizi çok heyecanlandırıyor. Socios.Com’a hoş geldiniz diyoruz ve muhteşem sonuçlar elde etmek için beraber çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Chiliz ve Socios.Com’un CEO’su Alexandre Dreyfus ise şöyle konuştu:

İki Dünya Kupası, 14 Copa América şampiyonluğu, Messi ve Maradona gibi futbol zekalarıyla milyarlarca insanı büyüleyen dahiler ile Arjantin dünya futbolunun efsanesidir. Bu nedenle, Socios.com’da bir Fan Token başlatan dünyadaki ilk milli takım olacak olmalarından büyük gurur duyuyoruz. Bu aynı zamanda, Arjantin’in tutkularıyla ünlü taraftarlarının sevgili takımlarıyla etkileşim kurma ve ona etki etmelerinin inanılmaz yeni bir yolunu sağlıyor olmasından dolayı da büyük bir gün. Çığır açan tek bir günde, sürekli büyüyen kadromuza üç kıtadan yeni iş ortağı ekledik. Sporun geleceği, işlemsel taraftar etkileşimi yoluyla pasif taraftarlığı aktif taraftarlığa dönüştürmeye dayanıyor; Taraftar etkileşim platformumuz, ortaklarımızın seçkin spor organizasyonlarından oluşan küresel bir ağa bağlanmasını ve bu gerekli evrimi gerçekleştirmesini sağlıyor.

 

 

 

 

 Daha fazla token lansmanı gerçekleşecek
Bu arada Chiliz, ilerleyen dönemde şirketin Avrupa’daki mevcut varlığını artırırken ABD, İngiltere, Asya ve Güney Amerika’da çok daha fazla taraftar token lansmanı gerçekleştireceğini belirtti. Şirket, 2021 yılında Madrid, Kuzey Amerika ve Sao Paulo’da yeni Avrupa, ABD ile Güney Amerika merkez ofisleri açacak.

Etiketler