Bu Şirkette Hissesi Olanlar Dikkat! Bu Hisselere Tedbir Kararı Geldi!

Borsa İstanbul (BİST), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamada, 5 farklı hisse senedi için tedbir kararı alındığını bildirdi.

Bu Şirkette Hissesi Olanlar Dikkat! Bu Hisselere Tedbir Kararı Geldi!

Borsa İstanbul, son yapılan incelemelerin ardından 5 farklı hisse senedi için tedbir kararı almıştır. İşte alınan tedbirler...

Avrupa Yatırım Holding (#AVHOL.E)

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Avrupa Yatırım Holding (#AVHOL.E) payları 07/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Ufuk Yatırım (#UFUK.E)

Ufuk Yatırım (#UFUK.E) payları 07/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

Marka Yatırım Holding (#MARKA.E)

Marka Yatırım Holding (#MARKA.E) payları 07/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecektir.

Ayes Çelik Hasır (#AYES.E) ve Trend GYO (#TDGYO.E)

Ayes Çelik Hasır (#AYES.E) ve Trend GYO (#TDGYO.E) payları 07/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Bu tedbir, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını içermektedir.

Borsa İstanbul, bu tedbirleri alırken piyasadaki dalgalanmayı kontrol altına almayı ve yatırımcıları korumayı amaçlamaktadır. Tedbirler, belirtilen tarihler arasında geçerli olacaktır. Tedbirlerin amacı piyasa düzeninin ve adil rekabetin sürdürülmesini sağlamaktır.

Etiketler