"Web Tapu" 4 kat arttı

"Web Tapu"dan yapılan satışlar salgın döneminde 4 kattan fazla arttı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü  Mehmet Zeki Adlı, Kovid-19 salgını döneminde Web Tapu üzerinden yapılan  satışların 4 kattan fazla artarak 1 milyon 350 bine ulaştığını belirtti.  

Web Tapu'nun salgın sürecinde "can simidi" görevini gördüğünü ifade  eden Adlı, Web Tapu altyapısı salgın sürecinden önce oluşturulan sistemin 2019'da  uygulamaya geçtiğini söyledi.

Daha çok orta yaş üstü kişilerin tapuda işlem yaptığını dile getiren  Adlı, "Orta yaş ve üstünün teknolojiyi kullanmayla ilgili bir eksikliği var. Bunu  da dikkate alarak Web Tapu modülünü, ALO 181'e adapte ettik. Vatandaşın, Web Tapu  üzerinden yapacağı işlemleri ALO 181 aracılığıyla yapmasına imkan sağladık. Yaşlı  ve orta yaşın üzerindeki insanların da ALO 181 üzerinden Web Tapu'da işlemlerini  gerçekleştirmesini sağladık." diye konuştu.  Genel Müdür Adlı, "Web Tapu'nun kullanım oranı işlem yapılan büyük  illerde daha fazla. İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde Web Tapu'nun  kullanılmasında bir sorun kalmadı, vatandaşlar yaygın kullanıyor." dedi. (AA)

Etiketler