Pegasus hisselerinde devre kesici getiren hata

Pegasus hisselerinde hatalı emir dolayısıyla kaydedilen fiyat hareketleri sonrasında devre kesici uygulandı. Borsa İstanbul hisselerdeki işlem ve emirlerin iptal edileceğini açıkladı.

Pegasus hisselerinde hatalı emir dolayısıyla kaydedilen fiyat hareketleri sonrasında devre kesici uygulandı. Borsa İstanbul hisselerdeki işlem ve emirlerin iptal edileceğini açıkladı
Pegasus hisselerinde bu sabah gerçekleşen hatalı işlemlerden dolayı şirket hisseleri sadece 4 dakika işlem gördü.

Sabah açılışında bir aracı kurumdan gelen hatalı emirden dolayı şirket hisseleri seans öncesi işlemlerde yüzde 9 primle başladı. Sürekli müzayedelerin başlamasıyla primlerini yüzde 3,5’e kadar düşen hissede devre kesici uygulamasına gidildi. Şirket hisselerinde devre kesici uygulaması 29 saniye sonra gerçekleşti.

Borsa İstanbul'dan açıklama geldi

BIST: PGSUS.E sırasında gerçekleşen tüm işlemler ve bekleyen tüm emirler BİAŞ Yönetmeliğinin 33/b maddesi uyarınca iptal edilecektir.

İptal işlemlerinin tamamlanmasının ardından açılış saatine ilişkin duyuru yapılacaktır.

PGSUS.E sırası saat: 14:00'da işleme açılarak sırada 14:00 - 14:15 saatleri arasında açılış seansı yapılacak ve sıra saat 14:20'den itibaren Sürekli İşlem bölümünde yeniden işleme açılacak.

 

 

PGSUS PEGASUS HAVA TASIMACILIGI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 76.65
Satış 76.7
Değişim -2.2%
Son Değer 76.65
En yüksek 78.1
En düşük 76.15
Haftalık Değişim 5.3608%
Aylık Değişim 2.7479%
Yıllık Değişim 2.7479%
Etiketler