Migros, Türkiye'nin ilk perakende medya şirketini kurdu

Migros, Türkiye'nin ilk perakende medya şirketi Mimeda'yı hayata geçirdi.

Dünya çapında önemli başarılara imza atan ve perakende sektörünün önemli markalarından olan Migros, Türkiye'nin ilk perakende medya şirketi olan Mimeda'yı kurdu.

Data entegreli iletişim kanallarına sahip tek pazarlama platformu olan Mimeda, markaların doğru alanda ve doğru zamanda, doğru hedef kitleyle bir araya gelmesini sağlıyor.

Tüketicilerin devamlı değişen ihtiyaç ve taleplerini keşfederken farklı iletişim kanalları üzerinden paylaşılan reklamların etkisini ölçmek amacıyla pek çok medya aracını kullanan Migros, Türkiye medya sektöründe katma değer yaratacak data entegreli yeni pazarlama platformunu hayata geçirdi. Data, iletişim kanalları ve reklam teknolojisini buluşturan Mimeda, markaları doğru alanda ve doğru hedef kitleyle bir araya getirme hizmetini sunuyor.

Mimeda, Türkiye'nin en büyük sadakat programı Money aracılığıyla müşterilerin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını tanıyarak iş ortaklarına güvenilir, kaliteli ve onaylı datadan türettiği tavsiye hizmeti sunuyor. Mecvut datayı anlama yeteneğiyle dikkat çeken platformlarda veriler alanında uzman ekipler tarafından analiz edilerek iş ortaklarıyla yönlendirici iç görüler paylaşılıyor. Türkiye'nin çevrim içi ve çevrim dışı entegrasyonu güçlü markalarından biri olan Migros tarafından oluşturulan alışveriş modellemeleri farklı metriklerle birleştirilerek oluşturulan öngörüler sayesinde markaların kullanması gereken iletişim kanallarının belirlenmesine yardımcı oluyor.

"Reklam verenler 15 farklı kanal aracılığıyla doğru hedef kitleye ulaşabilecek"

Mimeda Yönetici Direktörü Kına Demirel, "Mimeda pazarlama platformunun 5 ana bölüm ve 15 farklı iletişim kanalı bulunuyor. Birlikte çalıştığımız markaların doğru hedef kitleye, doğru kanal üzerinden ulaşabilmesi için özel bir ekip ile gerekli tüm aksiyonların alınmasını sağlıyoruz. Mimeda'nın pazarlama platformunda mağaza içi iletişimden sosyal medya kanallarına, tematik kanallardan 3 kat daha fazla kişiye erişim sağlayan MigrosTV'den Türkiye'nin ilk markalı espor platformuna ve 120 binden fazla marka elçisine ulaşmak mümkün. Diğer platformlardan bizi ayrıştıran en önemli özelliğimiz, oluşturulan medya bütçesinin verimli kullanıp kullanılmadığının ölçülmesine olanak sağlamamız. Ayrıca çalıştığımız markaların sadece online değil fiziksel mağaza satışlarına da entegre rapor sunabilen tek yapıyız. Böylece markalar reklam harcamalarını en doğru şekilde optimize edebilir." ifadelerini kullandı.

İş ortaklarının müşteri sayısının en az 2 kat artırılması hedefleniyor

Reklam faaliyetlerinin doğru şekilde kullanılmasını destekleyen Mimeda, iş ortaklarının reklam bütçelerinden maksimum ROAS'ı sağlamasını ve müşteri sayısının en az iki kat artırılmasını hedefliyor.

İlerleyen dönemde Türkiye'nin özellikle kaliteli içerik üreten yayıncılarıyla iş birliğine gidilerek daha entegreli yayınların devreye alınmasının yanında Migros'un çevrim içi kanalları Sanal Market ve Migros Hemen içerisinde kişiselleştirilmiş reklam kanalları aracılığıyla yeni bir pazarlama deneyimi hizmeti sunulması amaçlanıyor.

 

MGROS MIGROS TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 32.16
Satış 32.18
Değişim -1.32%
Son Değer 32.16
En yüksek 32.76
En düşük 31.72
Haftalık Değişim -1.0461%
Aylık Değişim -7.6923%
Yıllık Değişim -24.8598%
Etiketler