Endeks ağırlığı yüksek hisselere dikkat!

Ziraat Yatırım: Hem yerli hem de yabancı yatırımcıların hisse piyasalarına ilgisi devam ederken, endeks ağırlığı yüksek hisselerde rotasyonlar endekste kar satışını şu aşamada engelliyor.

Son yıllardaki en dik halini alan ABD verim eğrisinin hafif de olsa yataylaşması. Dolar'da da tekrar baskı gözlenirken, dün artıda kapatan ABD borsaları bu sabah vadelilerde yükselişini sürdürüyorlar. Genel olarak, yan etkilerine karşın ek mali teşvik beklentileri ve devam eden aşılama süreci fiyatlamalarda baskın olmaya devam ettiği söylenebilir.

Küresel risk iştahındaki toparlanmayla beraber BIST100 endeksi de güne alıcılı bir görüntü ile başlayabilir ve gün içerisinde de bu eğilimini koruyabilir. Bu hafta TL'deki baskı ve kar realizasyonları ile geride kalan bankacılık endeksi, Dolar / TL'nin 7,52 - 7,53 direnç bölgesinin altında kalaya devam etmesiyle bugün endeksteki olası yükselişe katılabilir.

Endekste teknik olarak 1.575 seviyesi de hedef gözüküyor. Hem yerli hem de yabancı yatırımcıların hisse piyasalarına ilgisi devam ederken, endeks ağırlığı yüksek hisselerde rotasyonlar endekste kar satışını şu aşamada engelliyor.

Etiketler