Coinbase, ABD borsasında işlem görmek için onay aldı

Kriptopara borsası Coinbase, Nasdaq'ta işlem görmek için SEC'ten onay aldı.

Coinbase, ABD borsasında işlem görmek için onay aldı

Coinbase Global, hisse senetlerini Nasdaq'ta işleme açılması için ABD'nin sermaye piyasası kurumu SEC'ten onay aldı.

Coinbase'in Nasdaq'ta işleme açılması doğrudan kota alınma şeklinde olacak, öncesinde hisse satışı yapılmayacak.

ABD'deki en büyük kriptopara borsası olan Coinbase, A Sınıfı adi hisse senetlerinin Nasdaq Global Select Piyasası'nda "COIN" codu ile 14 Nisan'dan itibaren işleme açılacağını duyurdu.

Kripto para birimlerinin alım-satım işlemlerinin yapıldığı Coinbase nedir?

Dünya piyasalarının en yeni para birimlerinden olan kripto paralara sahip olmak için iki seçeneğiniz var; ya bazı bilgisayar programları aracılığıyla kripto para madenciliği yapacak ve uzun uğraşlar sonucu kripto para elde etmek ya da bir kripto para borsasından döviz alır gibi bir miktar kripto para satın almak durumundasınız.

Kripto para satın almak için kullanabileceğiniz para borsalarından biri de Coinbase. Son açıkladıkları rakamlara göre borsa yaklaşık 50 milyar dolar değerinde işlem yapan, 10 milyondan fazla müşteriye sahip. Coinbase borsasında Bitcoin başta olmak üzere Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi pek çok farklı kripto para birimi üzerinden işlem yapılabiliyor.

Coinbase gibi dijital borsalar, kripto para ile işlem yapmak isteyen fakat teknoloji ile arası iyi olmayan ya da uğraşmak istemeyen kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Kripto para birimleri ile işlem yapmak için yalnızca bir Coinbase hesabı açmanız ve hesabınıza dilediğiniz kadar para yüklemeniz yeterli.

Coinbase nasıl kullanılır?

En geniş işlem hacmine sahip kripto para borsalarından biri olan Coinbase üzerinden alım - satım işlemleri yapmak için ilk yapmanız gereken bir Coinbase hesabı açmak. Ardından, kullanım durumunuza göre borsa hesabınıza bir banka hesabı ya da kredi kartı bağlamalısınız. Böylece işlem yapmak için gerekli sermayeyi hesabınıza aktarabilirsiniz.

Coinbase hesabınıza banka hesabı yerine kredi kartı bağlamanızın daha iyi olacağı söyleniyor. Çünkü banka hesabı ile yapılan işlemler güncel olmuyor ve 2 ile 4 gün arasında bir gecikme yaşanıyor. Her an değişen piyasalar için bu fazla uzun bir bekleme süresi olarak görülüyor. Kredi kartı ile yapılan işlemleri ise neredeyse anlık olarak Bitcoin cüzdanınızda görebiliyorsunuz.

Etiketler