Bitcoin 50 bin dolar sınırından geri döndü

Bitcoin şu sıralarda 24 saat öncesine göre yüzde 4,11 kayıpla 46829,56 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kurumsal yatırımcıların kripto paralara yönelik ilgilerine dair haberlerin gelmeye devam etmesi, hafta sonu Bitcoin fiyatının 50 bin dolar sınırına kadar yükselmesine neden oldu.

Bitcoin fiyatının 49716,44 dolar ile rekor kırmasında, Morgan Stanley'in yüksek getiri potansiyeli bulunan hisselere yatırım yapan 150 milyar dolarlık fonu Counter Point Global'in Bitcoin'e yatırım yapmayı değerlendirdiği iddiaları etkili oldu.

Morgan Stanley'in fonu, Bitcoin'in yatırımcıları için uygun olup olmayacağını değerlendiriyor. Olası yatırım için şirketten ve regülatörlerden onay gerekecek.

Bunun yanı sıra Deutsche Bankın kurumsal müşteriler ve için onların dijital varlıkları için entegre bir saklama platformu geliştirmek için çalıştığı haberleri de Bitcoin fiyatının yükselmesinde rol oynadı. 

Bitcoin şu sıralarda 24 saat öncesine göre yüzde 4,11 kayıpla 46829,56 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Japonya'nın en büyük online aracı kurumu olan SBI Holding, yabancı finans şirketleri ile kripto para alanında ortaklık kurmak için görüşmelerde bulunduklarını, amaçlarının kripto para alanındaki faaliyetleri büyütmek olduğunu duyurdu.

SBI Holdings CEO'su Yoshitaka Kitao yaptığı açıklamada, Bitcoin, Ethereum gibi kripto paraların alternatif yatırım hedefleri olarak öne çıktığına işaret ederek, global yatırımcıların bu hızla büyüyen pazara ısındıklarını belirtti.

Kitao, "Kurumsal yatırımcılar, esas olarak hedge fonlar hali hazırda kripto paralara yatırıma başladılar. Sadece kurumsal yatırımcılar değil Elon Musk da yatırım yaptı." diye konuştu. Kripto para alanında ortaklık için en az iki şirket ile müzakere yürüttüklerini belirten Kitao, ancak olası ortaklarının adlarını vermedi.

SBI Holding, 2018 yılından bu yana kripto paralarda alım-satım yapılmasına aracılık ediyor. Geçen yıl da Japonya merkezli kriptoparaborsası Tao Tao'nun tamamını ve Londra merkezli kripto para piyasa yapıcısı B2C2'nin yüzde 90 hissesinin satın aldı.

Alış 47686
Satış 47704
Değişim -914%
Son Değer 47676
En yüksek 50122
En düşük 47664
Haftalık Değişim 3.0899%
Aylık Değişim 3.0899%
Yıllık Değişim 63.6528%
Etiketler