Yurtiçi Kargo'dan iddialı yatırım hamlesi

Yurtiçi Kargo, on binlerce kargoyu saatler içerisinde ayrıştırabilecek transfer merkezi kuruyor.

Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, bu yıl içerisinde Türkiye'nin en büyük otomasyonlu transfer merkezini İstanbul'da tamamlayacaklarını belirterek "Bu merkez, saatlik ve toplam kapasitede Türkiye'de eşi benzeri olmayan büyüklükte olacak." ifadesini kullandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, salgın döneminde hayata geçirdiği yeni projelerle sadece bir yıl içerisinde 2 bin 500 kişiye daha istihdam sağlayan Yurtiçi Kargo, toplam personel sayısını 18 bine çıkardı.

Salgın döneminde 200 milyon liradan fazla yatırım yapan şirket, bu yıl Türkiye'nin en büyük otomasyon projesini hayata geçirerek 2 yıllık yatırım hedefini 400 milyonun üzerinde tamamlamak istiyor. 

Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, salgının başladığı mart ayından bugüne kadar sadece bir yıl içerisinde 200 milyon liradan fazla yatırım yaptıklarını belirterek, 2021 yılında da yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini bildirdi.

Önyol, sadece bir yıl içerisinde esnaftan oluşan teslimat noktaları, aracı olan girişimcilere kendi işinin patronu olma fırsatı veren YK Plus Taşıyıcı'yı hayata geçirdiklerini, en hızlı şekilde kargo teslimatına olanak sağlayan Doğrudan Dağıtım Noktaları ve akıllı kargo dolapları gibi büyük projeleri yine bu dönemde hizmete aldıklarını aktardı.

Etiketler