Yabancılar geçen hafta hisse satın aldı

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi stok miktarı, 28,9 milyar dolar oldu.

Yurt dışında yerleşik kişilerin 19 Mart itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 28,9 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 29,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 10,0 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 9,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,9 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,9 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 282,1 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 282,3 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 60,4 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 427,2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 43,3 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı -0,2 milyon dolar oldu.

 

 

Etiketler