Yabancı yatırımcıların borsadan çıkışı sürüyor

Yurt dışında yerleşik kişiler 12 Mart haftasında net 117,6 milyon dolar hisse senedi sattı.

Yurt dışında yerleşik kişilerin 12 Mart itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 29,2 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 29,0 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 9,6 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 9,9 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,9 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,9 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 282,3 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 263,5 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -117,6 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı -126,4 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 3,1 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 18,9 milyon dolar oldu.

 

Etiketler