XRP (Ripple) 'de yükselişin sebebi belli oldu!

XRP 'de yükselişin sebebi belli oldu! SEC ile davadan sonra bir aşağı bir yukarı onlar sorunlar uğraşan XRP 'den yeni yatırım

Ripple Nedir?

Ripple, 2012 yılında ortaya çıkmış bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para değeridir (XRP). Ripple diğer birçok kripto para birimlerinin aksine merkezi olan bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem görmesine rağmen işlem gören bütün defterler şirket tarafından yönetilmektedir.

Ripple ile amaç büyük miktarlardaki varlık ve para transferlerinin hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde, blockchain sistemi üzerinden yapılmasıdır.

Ripple şirketinin CEO’luğunu Brad Garlinghouse yürütmektedir ve dünyanın birçok yerinde ofisleri bulunmaktadır.

Ripple şu anda kripto para değerleri arasında Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü en çok piyasa değeri olan kripto pardır.

Kurumsal bir merkeze sahip olması Ripple kripto para değerinin, ödeme sistemleri sağlayıcısı şirketlerin ve bankaların tercih ettiği bir kripto para ve transfer sistemi olmasını sağlamıştır.

Kripto para şirketi Ripple, Asyalı sınır ötesi ödeme kuruluşu Tranglo'da %40 pay aldı.
Ripple satın alma ile bölgede artan müşteri talebini karşılamayı ve talebe göre likidite ihtiyacına yanıt üretmeyi hedefliyor. Bu kapsamda anında para gönderme amaçlı olarak XRP kullanılıyor.

Ripple’ın bu hamlesinin, Goldman Sachs ve Uber’de yöneticilik yapmış olan Brooks Entwistle’ın Ripple’ın Güney Asya bölge sorumlusu olmasından bir hafta sonra gelmesi ise dikkat çekiyor.

Ripple açıklamasında Tranglo'nun kuruluşundan bu yana 20 milyonun üzerinde işlemde 4 milyar dolarlık hacim gerçekleştirdiğinin altı çizildi.

XRP içinse 2 tane formasyon söz konusu her ikisi içinde şu an için sorun teşkil etmeyecek şekilde yoluna devam eden XRP (Ripple) 'de takip etmemiz gereken destek ve dirençler ise şöyle:

Destekler 0,5465 - 0,5277 - 0,4900

Dirençler 0,60184 - 0,62750 - 0,6500

XRPTRY:BTK Ripple Türk Lirası
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış
Satış
Değişim %
Son Değer 14.2
En yüksek 15.85
En düşük 11.9
Haftalık Değişim %
Aylık Değişim %
Yıllık Değişim %
Etiketler