XRP 'de sıcak saatler!

XRP 'de sıcak saatler devam ediyor. Ripple yatırımcısı aylardır beklediği sona geliyor mu?

Ripple Nedir?

Ripple, 2012 yılında ortaya çıkmış bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para değeridir (XRP). Ripple diğer birçok kripto para birimlerinin aksine merkezi olan bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem görmesine rağmen işlem gören bütün defterler şirket tarafından yönetilmektedir.

Ripple ile amaç büyük miktarlardaki varlık ve para transferlerinin hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde, blockchain sistemi üzerinden yapılmasıdır.

Ripple şirketinin CEO’luğunu Brad Garlinghouse yürütmektedir ve dünyanın birçok yerinde ofisleri bulunmaktadır.

Ripple şu anda kripto para değerleri arasında Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü en çok piyasa değeri olan kripto pardır.

Kurumsal bir merkeze sahip olması Ripple kripto para değerinin, ödeme sistemleri sağlayıcısı şirketlerin ve bankaların tercih ettiği bir kripto para ve transfer sistemi olmasını sağlamıştır.

XRP, SEC arasında yaşanan dava süreci yüzünden aylardır yatırımcısına zaman zaman panikler yaşattı, XRP tarafı mahkeme heyetine SEC 'in piyasayı bozduğunu ve XRP yatırımcılarını zarara uğrattığını ısrarlı şekilde dile getirdi.

Dün gece yaşanan sert yönlü yukarı hareketten sonra sosyal medya platformu olan Twitter 'da gündem olan XRP 'nin teknik görünümü ve formasyonları nelerdir?

1 Şubat 2021 tarihinde ulaştığı 0,74834 cent değerinden bir hayli uzaklaşan XRP şu sıralarda 0,62359 'dan işlem görmekte ve üçgen içi hareketlerini tamamladıktan sonra yukarı yönlü yüksek volatiliteli hareketini başlattı. 

Türkiye saatiyle sabaha karşı iyiden iyiye hareketlenen XRP atağı 0,64223 seviyelerindeki dirence kadar gelip şimdi ise 2 cent civarı geri çekilme yaptı.

Ripple destek ve dirençleri ise sıralı halde şöyle:

Destekler 0,59186 - 0,55681 - 0,50766
Dirençler 0,64233 - 0,70417 - 0,75708

 BirBorsa / Cem Arslan

 

XRPTRY:BTK Ripple Türk Lirası
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış
Satış
Değişim %
Son Değer 11.208
En yüksek 11.49
En düşük 11.085
Haftalık Değişim %
Aylık Değişim %
Yıllık Değişim %
Etiketler