Whatsapp yeni özelliği için hazırlık yapıyor!

İletişim ve mesajlaşmanın en çok tercih edilen uygulaması olan Whatsapp, yeni özelliği için çalışmalarını sürdürüyor. Hem veri gönderimi hem de veri boyutu hakkında çalışmalar yapan WhatsApp'tan yeni gelişmeler özelinde açıklama bekleniyor!

Hayatımıza girdiği ilk andan itibaren iletişimin en güçlü parçalarından biri haline gelen WhatsApp yeni özelliği hakkında açıklama yapmaya hazırlanıyor. Birçok uzman tarafından analizlerine başlanılan yeni özellik, WhatsApp kullanıcılarına gönderim detayları sunacak. WhatsApp tarafından kullanıma sunulacak olan özellik sayesinde herhangi bir dosya gönderimi esnasında dosyanın aktarım süreçleri, kullanıcıya detaylı bir şekilde gösterim sağlanılarak takip edilme imkanı sunacak.

Beklenen özelliğin aksine bir de özel çalışmalar sürdüren son yılların en popüler ve en çok tercih edilen iletişim ve mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yakın bir zamanda kullanıcılarına 2 GB'lik dosya aktarımına da imkan tanımaya hazırlanıyor. Çalışmalarını özenle sürdüren WhatsApp'tan konu hakkında açıklamalar bekleniyor.

Gönderilen dosya boyutları da büyüyecek!

Daha iyi bir deneyim hedefiyle uygulamasına yönelik gelişmelerine devam eden Whatsapp'ın ise belirttiğimiz gibi ilk olarak veri takip özelliğini sunması bekleniyor. Whatsapp'ın yeniliklerini yakından takip eden WABetaInfo, gelmesi beklenen yeni özelliğin veri aktarımında büyük bir kolaylık olacağını belirtti. Gönderilecek dosyanın ne kadar süreyle, nasıl gönderildiğini ortaya serecek olan yeni özellikle dosyanın yüzde kaçının gönderildiği veya dosyanın ne kadar süreyle karşı tarafa iletileceği de öğrenilmiş olacak. Şu an için sadece 100 MB'a kadar dosya aktarımına sahip olan Whatsapp kullanıcılarının, en yakın zamanda dosya gönderim detaylarına, sonra ise yaklaşık 2 GB'a kadar ulaşan dosya gönderim imkanına ulaşması bekleniyor.

Söz konusu olan yeni özelliklerin hem IOS, hem Andorid, hem de masaüstü kullanıcılarına yönelik gelişim gösterdiği de takipçiler tarafından paylaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler