Volkswagen yönetimi anlaşmazlıklar içinde

Volkswagen CEO'su Herbert Diess, şirketin geleceği konusunda endişelerinin olduğu ve gerekli olan adımların atılmaması halinde 30 000 kişilik istihdamın risk altına gireceğini söyledi.

Dünyanın önde gelen otomobil üreticisi Volkswagen'de istihdam tartışmaları Yönetim kurulu toplantısının gündemini oluşturdu. Şirketin CEO'su Herbert Diess, gergin geçen yönetim kurulu toplantısında istihdamın azaltılmasına yönelik adımlar atılmasını istedi.

24 Eylül'de gerçekleşen toplantıda Diess, şirketin gelecekte zor günler geçirmemesi için şimdiden harekete geçilmesi gerektiğini aksi halde 30 000 kişinin işini kaybedebileceğine yönelik açıklama yaptı.

BMW dönemine dem vurdu!

Diess, BMW yönetimindeyken gerekli olan adımların atılmaması ve sendikaların inovasyona karşı çıkmaları sebebiyle ortaya çıkan problemleri toplantıda dile getirdi. Şirketin rekabet gücünü artırmak için adım atılması gerektiğine değinen Diess, aksi takdirde sorunlar yaşanacağını kaydetti.

Yönetim Kurulunda İtiraz Sesleri Giderek Artıyor

Diess'in istihdam azaltma planlarına yönelik olarak Volkswagen yönetim kurulu üyeleri sert tepki gösterdiği iddia edildi.

 

 

 

Etiketler