Vet coin nedir? | Vet coin yorum | Vet coin geleceği 2022

Vet Coin Nedir? Gelecek vadeden kripto paralar arasında olduğu düşünülen kripto para borsası Binance'te, Vet Coin'in geleceği nasıl görülüyor? Analistler, Vet Coin'in yorum ve analizleri hakkında ne söylüyor? Vet Coin güncel fiyatı nedir? Vet Coin grafiği ne anlatıyor? İşte detaylar...

Vet coin nedir? | Vet coin yorum | Vet coin geleceği 2022

Vet Coin Nedir? Gelecek vadeden kripto paralar arasında olduğu düşünülen kripto para borsası Binance'te, Vet Coin'in geleceği nasıl görülüyor? Analistler, Vet Coin'in yorum ve analizleri hakkında ne söylüyor? Vet Coin güncel fiyatı nedir? Vet Coin grafiği ne anlatıyor? İşte detaylar...

Vet Coin'in Geleceği 2022'de Nasıl Olacak?

Blockchain tabanlı, yarı merkezli bir kripto para ağı olan VeChain'in, yerel varlığı "VET coin" nedir ve nereden alınır sorularının cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

VeChain projesi hızla yayılmaya devam ediyor. 2016 yılında piyasaya sunulan Vet Coin'in geleceği pek çok kişide merak uyandırıyor. Kripto para yatırımcıları ve analistler, "Vet Coin'in geleceği 2022'de ne olacak?" sorusuna cevap arıyor.

Vet Coin Nedir?

Blockchain tabanlı, yarı merkezli bir kripto para ağı olan VeChain'in, yerel varlığı "VET coin" nedir ve nereden alınır sorularının cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Dijital dönüşümün lokomotifi olarak tanımlayabileceğimiz internetin, kuşkusuz bizlere en büyük getirilerinden birisi de kripto varlık. Günden güne popülaritesini artıran bu varlıklar, El Salvador ve Ukrayna gibi bazı ülkeler tarafından resmi para birimi olarak ilan edilmeye başlandı bile. Doğru bir strateji ve yerinde hamlelerle yatırımcılarına ciddi paralar kazandırabilme potansiyeline sahip bu varlıklar, milyar dolarların döndüğü devasa bir piyasa içinde boy göstermeye başladılar. 

VeChain (VET) nedir?

Kripto para piyasasında her yeni bir gün farklı bir varlık veya platform ortaya çıkıyor. Son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız VeChain (VET) de bunlardan biri.

VeChain (VET) her işlemi bir veri bloğu olarak kaydeden blockchain tabanlı, yarı merkezli bir kripto para ağıdır. 2015 yılında Louis Vuitton’un eski CIO’su Sunny Lu tarafından kurulan geliştirilen platform, 2016 yılında hayata geçirilerek, Çin’in en büyük blok zinciri şirketlerinden biri konumundaki Bitse’nin yan kuruluşu olarak faaliyetlerine başladı.

VeChain Ağında Hangi Tokenler Var?

VeChain (VET), tedarik zinciri yönetimindeki bazı önemli sorunları çözebilmek için dağıtık yönetişim ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerini kullanmasıyla öne çıkmaktadır. Ağın bünyesinde VET ve VTHO olmak üzere iki farklı token bulunmaktadır. VET, platformun yerel varlığı olarak öne çıkarken, VTHO ise blockchain ağının genel çalışma yapısındadır.

VeChain'de çift token sisteminin tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de ücret dalgalanmalarını ve ağ sıkışıklığını önlemektir.

Vet coin nedir? | Vet coin yorum | Vet coin geleceği 2022 - Resim : 1

VeChain (VET) coin nereden alınır?

VeChain’in yerel varlığı konumundaki VET token; Binance, Coinbase veya Coinmama gibi büyük işlem hacmine sahip kripto para borsalarından kolaylıkla satın alınabilir. Ancak satın alma işlemini yapabilmeniz için önce bir sanal cüzdanınızın olması gerekiyor. Sanal cüzdenınızı aktive ettikten sonra, satın alma işlemine geçmenizde fayda var.

VET coin'in , güncel piyasayı incelediğimizde en değerli kripto paralar sıralamasında 23. sırada yer aldığını görmekteyiz. Bu nedenle, küçük kitlelere hitap eden kripto para borsalarında satışı bulunmayabilir.

VET Coin Madenciliği Yapılır Mı?

VET, kripto para madenciliği yapılan bir kripto varlık türü değildir. Staking özelliği bulunmaktadır.

Staking, bir kripto para zincirinin operasyonlarını desteklemek amacıyla kripto paralarınızı cüzdanınızda belirli süre kilitleyip, harcamadan veya transfer etmeden tutma işlemine denmektedir. Eylemini sınırlayarak kilitlediğiniz bu kripto paralardan, kilitlediğiniz süre boyunca belirli oranlarda kripto para ödülleri kazanırsınız.

Vet Coin Güvenilir Mi?

Vet coin nedir? | Vet coin yorum | Vet coin geleceği 2022 - Resim : 2

VeChain (VET), hisse ispatı konsensüs algoritmasına sahip bir token-(değiştirilemez jeton)-dir. Ağ güvenliğini sağlamak ve kullanıcıyla uzlaşımını sürdürmek için nispeten düşük işletim gücü gerektirir.

Yetki ispatı algoritmasına sahip olmasıyla ise ana kuruluş VeChain Foundation tarafından belirlenen kurallara sahip.

Vet Coin Hangi Borsalarda Yer Alıyor?

VeChain ağı ; Cobo Wallet, Atomic Wallet, Trust Wallet, Arkane Wallet, MySafeWallet, Guarda Wallet ve Ellipal ve Exodus gibi üçüncü taraf sanal cüzdanları ile VET ve VTHO cüzdanları tarafından desteklenmektedir.

Vet coin nedir? | Vet coin yorum | Vet coin geleceği 2022 - Resim : 3

VeChain Fiyat Tahmini: 2022 Yılında Neler Oluyor?

VeChain fiyat tahmini 2022, VET/ETH için orta vadeli görünümü gösteren haftalık grafik analizi kaynaklı gerçekleştirilmiştir.

Vet Coin, son üç yılda en az üç önemli ani artış ve çöküş yaşadı. İlk düşüş, artış ve nihai düşüş arasındaki süre ise uzadı. İlk düşüş-yükseliş-düşüş döngüsü, Ekim 2019 ile Mart 2020 ayları arasında toplam 6 ay sürdü.

İkinci dalgalanma ise Mayıs 2020'den Ocak 2021'e kadar yaklaşık 9 ay sürdü.

Üçüncü dalgalanma ise Şubat 2021 - Aralık 2021 tarihleri arasında toplam 9 ay sürdü.

VeChain / Vet Coin Yorum

Grafikler üzerinden matematiksel ilerleme izlenirse, 12 ay sürebilecek bir dip-spike-dip döngüsü izlediği görüldü. Bu kesin bir kural olmamakla birlikte ve gelecek hakkında bize bir şey anlatmamaktadır. Sadece bize rehberlik sağlayacak bir parametre olarak takip edilmelidir.

Vet Coin'in fiyatının, önceki destek düşüşleriyle aynı destekte olması nedeniyle de, yatırımcılar benzer bir çöküşün ardından sert ve hızlı bir yükseliş bekleyebilirler. Birkaç önemli destek ve direnç seviyesine giden yolda yükselişler ve düşüşler de gözlenecek. Bu seviyeler aşağıdaki grafikte gösterilmektedir.

Geriye dönüp bakıldığında, VeChain fiyat hareketinin döngüler halinde gerçekleştiği de söylenebilmektedir.

Önemli bir başka ayrıntı ise, cari fiyat birikim için cazip görünüyor. Bu, büyüleyici bir VeChain fiyat tahmini 2022 döngüsünün sağlanmasına yardımcı olabilir.

2025 Yılı İçin VeChain Fiyat Tahmini

Teknik analizin öncüllerinden biri, tarihin kendini tekrar etme eğiliminde olmasıdır. Bir coinin grafiklerinde daha önce bir, iki veya üç kez tekrarlayan bir örüntü görürseniz, aynı örüntü grafiklerde tekrar görüldüğünde, aynı tarihsel sonuçları görmeniz muhtemel olacaktır.

Bu arka plana karşı VET/ETH grafiği, VeChain fiyat tahmini 2025 görünümü için herhangi bir yükseliş gösterirse bu örüntü, şablon görevi görebilecek ve gelecek için olası fiyat resminin sinyallerini verecektir.

Grafik ayrıca, VeChain'in en büyük sermayeli kripto para birimlerinin Coinmarketcap listesindeki sıralamasını da gösteriyor.

VeChain Güncel Grafik Yorumu Şubat 2022

Eylül 2019'daki düşüş, VeChain'in en büyük 27. kripto para birimi olarak sıralanmasına; 37. Aralık 2019'daki sıçramayla ise en büyük 27. kripto para birimi olarak sıraya yerleşti. 

Bir sonraki düşüşle birlikte, VeChain en büyük 35. kripto para birimi olarak listelere yerleşti. 2020 düşüşünün müteakip rallileri, VeChain'in kademeli olarak merdiveni tırmandığını ve Coinmarketcap listesinde 13 numaraya kadar yükseldiğini seyretti.

Vet coin nedir? | Vet coin yorum | Vet coin geleceği 2022 - Resim : 4

VET/ETH: Haftalık Grafik 2022

VeChain'in şu andaki fiyat hareketi ise, fiyat hareketinin sıçradığı 2019 ve 2020'deki seviyeler ile aynı düşüş seviyelerini test ediyor. Tarih tekerrür ederse, 0,00003816 ek bir yukarı hedef olarak karışıma girmeden önce 0,00002988'e doğru bir itme yaşanabilir. Ayrıca kuzeyde 0,00004797/0,000005441 ve 0,00007434/0,000008262 civarında potansiyel hedefler bulunuyor.

 Fiyat etkinliği, mevcut fiyat seviyesinin yalnızca bir kez altına düştü ve bu 17 Eylül 2018 döneminde gerçekleşmişti. O tarihte bile fiyat çok güçlü bir şekilde yükselmiş ve seansın en düşük seviyesinden yaklaşık yüzde 6,500 ekleyerek sona ermişti. Bu nedenle VeChain çekici bir satın alma noktasında ve Vechain 2025 fiyat tahmini umut verici görünüyor. 

Vet coin nedir? | Vet coin yorum | Vet coin geleceği 2022 - Resim : 5

Vet Coin / VeChain Fiyatları 2022

Sınırsız VeChain arzı, karşılık gelen fiyat artışlarını güvence altına alma girişimleri için bir zorluk teşkil edebilir.

 Vet Coin Kaç Dolar? | VET/USDT

Son altı aylık fiyat aralığı ise 0,3487 ile 0,1314 arasında oldu. Bu sebeple, VeChain fiyat tahmini 2025, DOGE/USDT'nin bu aralıkta veya 0.3487'nin üzerinde işlem gördüğünü görebilir. VeChain'in faydasını ve fiyat etkinliğini artıran yeni projelerin de yakın zamanda hayata geçirildiğini görebiliriz.

1 Vet Coin Kaç TL? | VET/TL

VeChain bugünkü fiyatı ₺0.809086 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺2,981,544,947 TRY. 

2030 Yılı İçin VeChain Fiyat Tahmini 

2030 yılı için doğru bir VeChain fiyat tahmini yapmak ise şu an zor görünüyor.

VeChain'in o dönemde sürdürülecek bir fiyat artışı yaşayıp yaşamayacağı, VeChain Vakfı'nın oyunun bir adım önde oynama yeteneğine bağlı gibi gözüküyor.

VeChain Kazandırır Mı? VeChain Geleceği Ne Olur?

Daha iyi PoA mekanizmalarına veya daha iyi ürün tekliflerine sahip yeni projelerden kaynaklanan rekabetin, fiyat artışını yavaşlatması da söz konusu olan bir diğer değişken. Ancak net olan şu ki, şirketin karbon emisyonları gibi kurumsal düzeydeki sorunları ele almak için attığı adımlarla, VeChain fiyat tahmini 2030 hedefleri yerinde gerçekleşmeyebilir.

Vet Coin Fiyatları Yükselecek Mi?

Artan VeChain fiyat tahminleri, talebi yönlendirmek için yeterli fayda olduğunda görülecektir. Bununla birlikte gelen sınırsız VeChain arzının, karşılık gelen fiyat artışlarını güvence altına alma girişimleri için bir zorluk teşkil edebilmesi de söz konusu. Eğer VeChain Vakfı arzı kısıtlayan bir çözüm bulabilirse, zaman içinde önemli bir fiyat artışının işe yarayacağına inanabiliriz.

VET/BTC: Haftalık Grafik 2022Vet Coin 2022 Graphics

Sorumluluk reddi beyanı: BirBorsa.com’un bu içeriği, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. 

 BirBorsa / Ayşete Yavaş

Etiketler
Yorumlar