Ünlü ekonomistlerden Elon Musk sonrası Bitcoin yorumu!

Tesla, 1,5 milyar dolar Bitcoin aldığını bildirdikten sonra, Bitcoin yüzde 14'ten fazla artışla 43 bin dolar seviyesine çıkarak rekor kırdı. Ünlü ekonomistler Elon Musk'ın Bitcoin hamlesini nasıl yorumladı?

Tesla'nın SEC'e yaptığı bildirimde, yaklaşık olarak 39.000 dolar fiyatı üzerinden 38.000 adete yakın BTC aldığı tahmin ediliyor. Peki uzmanlar bunu nasıl değerlendiriyor ve Elon Musk’ın şirketi aracılığıyla Bitcoin yatırımı yapması piyasayı nereye götürebilir?

İş Yatırımın Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, Tesla’nın BTC almasından sonra geriye tek bir “bomba” kaldığını belirtti. Ünlü ekonomiste göre bunun devamında piyasayı canlandırabilecek yegane gelişme bir merkez bankasının Bitcoin aldığı açıklaması olacaktır. Merkez bankasının altın yerine rezerv varlık olarak Bitcoin alması, kesinlikle piyasada bomba etkisi yaratabilir yorumunu yaptı.

Ekonomist Emre Alkin ise;  twitter hesabından Elon Musk'ın 1,5 milyar dolarlık bitcon satın almasındansa Bitcoin'i ödeme aracı olarak kabul etmeye hazırlanmasının büyük bir haber olduğunu hem ingilizce hem de türkçe vurguladı. 

Etiketler