Türkiye'de İlk Kez Bir Siyasi Parti, Metaverse Arsa Aldı

DEVA Partisi, Metaverse sanal dünyası üzerinde bir arazi satın aldığını duyurdu. Böylelikle Türkiye'de ilk kez bir siyasi parti Metaverse arsa almış oldu. Sanal dünyadaki arsanın seçimi ise partinin genel merkez binasının yeri oldu. İşte detaylar...

DEVA Partisi, Metaverse sanal dünyası üzerinde bir arazi satın aldığını duyurdu. Böylelikle Türkiye'de ilk kez bir siyasi parti Metaverse arsa almış oldu. Sanal dünyadaki arsanın seçimi ise partinin genel merkez binasının yeri oldu. İşte detaylar...

Metaverse arsa, sanal evren olan Metaverse üzerinde arazi edinilen parseller için söylenmektedir.  Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen Metaverse arsa üzerinde birçok teknoloji şirketleri, büyük şirketler ve ünlüler gibi birçok yatırımcı yer almaktadır. 

Metaverse arsa; teknolojik cihazlar üzerinden insan zihninin fiziksel ortamdan uzak yapay bir sanal evrende arazi edinmesine yönelik olarak kullanılan bir kavramdır. DEVA Partisi, Metaverse sanal dünyası üzerinde arsa satın alarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. 

DEVA Partisi Metaverse Arsa Satın Aldı

Deva Partisi, Metaverse sanal dünyası üzerinde yer alan Ankara Mustafa Kemal Mahallesi’nden bir arsa satın alarak bina inşa etti. Partinin merkezinin gerçek dünyada da Ankara Mustafa Kemal Mahallesi’nde olduğunu söyleyelim. DEVA Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın sosyal medya da açıklamalarda bulundu. Burak Dalgın yaptığı açıklamada;

"DEVA Partisi Genel Merkezi, Ankara Mustafa Kemal Mahallesi’nden sonra, şimdi de Metaverse Mustafa Kemal Mahallesi’nde. Toplantılar yakında başlıyor... " ifadelerine yer verdi.

DEVA Partisinin Aldığı Metaverse Arsa Nedir?

Deva Partisi tarafından satın alınan Metaverse arsanın sanal dünyada edinilen bir arazi olduğunu dile getirebilirim. Metaverse kavramı 2021 yılında oldukça ses getirmişti. 2022 yılına da oldukça popüler bir şekilde giriş sağlayan Metaverse kavramına günümüzde birçok teknolojik şirket ve ünlü isim yatırım yapmaktadır. 

Metaverse Nedir?

Metaverse, WEB 3.0 ile birlikte geleceğin sanal dünyası olarak adlandırılmaktadır. Fiziksel bir aktiviteye gerek olmaksızın gerçek dünya üzerinde yapılan tüm eylemlerin sanal ortama taşınması olarak adlandırıldığını söyleyebiliriz. 

Metaverse kavramını Metaverse Nedir? yazımızda yer verdiğimiz küçük bir paragraftan alıntılayacak olursa;

"Metaverse; Neurolink gibi teknolojilerin metaverse evrenine dâhil edilmesi durumunda yaşanacak en büyük devrim omurilik ve bütünüyle fiziksel engeli olan insanların yeni bir dünyaya açılmasını ve bu sanal dünyada fiziksel bir emek harcamadan sadece düşünsel yollarla hayatlarında yaşamak istedikleri her şeyi yaşamasına imkân veriyor. Teknoloji ve sağlık alanındaki iki devrimin birleşmesi bazı alanlarda insan hayatında büyük devrimlere gebe olacağa benziyor."

Hemen alttaki yazımızdan Metaverse arsa nasıl alınır? Sorusu ile ilgili olarak bilgilere ulaşabilirsiniz. 

 

 

Etiketler