Turkish Cargonun performansındaki yükseliş gözleri kamaştırdı!

Haziran ayında Turkish Cargo değerini yüksek düzeye çıkardı ve performansın da yüksek başarı görüldü. Gelen verilere bakıldığında yüksek oranda performans sergilediği için ise Turkish Cargo 4. sıraya yükseldi. Toplamda 20 kargo şirketi bulunuyordu ve Turkish Cargo rekor büyümeye imza attı.

Worl Air Cargo Data haziran ayında olan verileri yayınladı. Yayınlamış olduğu bu verilerde ise hava kargo pazarının toplam olarak 6,9 oranında daraldığı gözlemdendi. Bunun yanı sıra Turkis Cargonun verilerine bakıldığında ise ortalama 4,8 oranında olduğu görüldü. Bu veriler kapsamında ise Turkish Cargo ise zirvedeki yerini daha fazla yüksek oranlara çıkardı.

İcra komitesi başkanı olan Ahmet Balat ve Türk Hava Yolları yönetim kurulu bu performans ile alakalı açıklama yaptı. Türkish Cargonun ülkemizi başarıya taşıdığını ve zirveye çıktığını dile getirdi. Hava kargo sektörü kapsamında ise bu başarının olumlu sonuçlar meydana getireceğini dile getirdi. Alt yapı ve jeopolitik konum sayesinde ise hava kargo kapsamında ülkemizin daha iyi yerlere geleceği dile getirildi. Prof.dr. Ahmet Bolat aynı zamanda 2025 senesi için en iyi hava kargo arasında bulunacaklarını ve hedeflerinin bu şekilde olduğunu söyledi.

Turkish Cargo  Uzak doğuda, Avrupada, Amerikada, ve aynı zamanda Doğu Avrupada marka haline dönüşmeyi başardı. Geçtiğimiz seneler ile kıyaslanacak olur ise %18 oranında yükseldiği ve başarılı sonuçlar elde ettiği görüldü.2.sırada Birleşik Araç Emirlikleri 3.sırada ise Hindistan bulunmaktadır.

Turkish Kargo

Turkish Kargoda rekor büyüme

Turkish kargo 2010 senesinden itibaren hızlı bir şekilde büyümeye başlamıştır. Pandemi döneminde bir çok sektör olumsuz bir şekilde etkilenmişti. Ancak Turkish Cargo bu durumdan etkilenmedi ve zirvedeki tırmanışlarını hız kesmeden sürdürmeye devam etti. Turkish Cargo 2017 senesinde 73 noktaya ulaşım sağlıyordu. Şu anda ise bu durumda da gelişmeler yaşandı. %36 oranında artış meydana geldi ve şu anda 72 noktadan 100 noktaya kadar artış yaşandı.

Tonajda %59 yükselme meydana geldi

Turkish Cargonun tonaj hacminde de artışlar meydana geldi.2017 senesi ile kıyaslar isek Turkish Cargonun tonaj hacmi %59 oranında artış göstererek 1,8 milyon tona yükseldi.

 

 

Etiketler