Türk Hava Yolları hisseleri bu ayı yüzde 13 artıda tamamlayabilir

Küreselde Omicron varyantı, yurt içinde lodos fırtınası etkisinde kalan THY hisseleri, günün ilk yarısında yüzde 2 değer kaybetti.

Türk Hava Yolları'nın hisse senedi (THYAO) fiyatı, haftanın ikinci işlem gününe 17 TL ile bir önceki kapanışın altından başladı. Hava yolu şirketinin hisseleri dünkü işlemleri 17,31 düzeyinden tamamladı.

Hisselerde hem Omicron varyantının hem de iki gündür yurt içinde bazı illerde hayatı durma noktasına getiren lodos fırtınasının baskısı hissediliyor.

THY hisseleri gün ortasında yüzde 1,96 düşüşle, 16,98 liradan işlem görüyor.

Hisseler geçtiğimiz hafta Çarşamba günü 19,46 TL ile tüm zamanların en yüksek düzeyini gördü. Perşembe günü sert gerileyip, dün 16,43'e kadar düştü. Hisseler Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni varyantın etkisiyle geriledi.

Pek çok ülke Güney Afrika vatandaşları için seyahat kısıtlamaları getirdi. Bu gelişme ise en çok fava yolu şirket hisselerini etkiledi. İki gündür başta İstanbul olmak üzere pek çok ilde saatteki hızı 100 km'yi bulan lodos fırtınası yaşanıyor.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda olumsuz hava koşulları sebebiyle uçuş operasyonlarında aksaklık yaşandığını belirtti.

Şirket öte yandan yabancı uyruklu hava yolu şirketine yatırım yapılacağına yönelik çıkan haberlerin gerçek olmadığını açıkladı. Ziraat Yatırım bu gelişmenin hisseleri etkilemeyeceği yorumunda bulundu.

THY hisseleri kasım ayının son işlem gününde yüzde 2 civarında düşüş gösterirken, aylık bazda yüzde 13,89 oranında kazanç sağladı. Geçtiğimiz hafta çıktığı 19,46 rekoruyla yıllık getirisi yüzde 50'ye yaklaşan hisseler, son bir haftalık işlem sürecinde yüzde 9 düşüş kaydetti.

Bu arada Türk Hava Yolları resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dünyanın en prestijli global iletişim yarışmalarından 2021 LACP Spotlight Award-Global İletişim Yarışmasında iki kategoride altın ödül kazandıklarını duyurdu.

THYAO TURK HAVA YOLLARI A.O.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 27.9
Satış 27.92
Değişim -0.2%
Son Değer 27.9
En yüksek 28.34
En düşük 27.64
Haftalık Değişim -1.1339%
Aylık Değişim 39.3606%
Yıllık Değişim 39.3606%
Etiketler