TRX nedir? Tron’un (TRX) avantajı nedir?

TRX nedir? Avantajları neler? TRX madenciliği mümkün mü?

Tron (TRX), Justin Sun tarafından piyasaya çıkarılmıştır ve CEO görevini halen kendisi yapmaktadır. Singapur çıkışlı Tron, merkeziyetsiz bir yapıya sahip kripto para birimidir.

Tron eğlence sektörünü amaçlayan bir kripto para sistemidir. Tron üstünden üretilen içeriklerin insanlara özgürce sunulması amaçlanmaktadır. Tron bu hedefine ulaşabilirse, bütün dünyada içerik üreticileri Tron üstünden içeriğini paylaşabilecek, saklayabilecek ve üretebilecektir.

Tron eğlence piyasasında var olan büyük merkezi yönetime bağlı içerik paylaşım sitelerine karşı bir duruş sergilemektedir. İçerik üreticilerinin özgür ve kesintisiz ödeme alabilmelerini amaçlar.

Tron’un (TRX) Avantajı Nedir?

İçerik üreticileri Tron altyapısını kullanarak, içeriklerini insanlara Tron sisteminin kripto para birimi olan TRX karşılığı satabilecekler. Tron bu ekosistemi inşa edebilirse hem kullanıcı hem de içerik üreticilerini çok büyük bir masraftan kurtaracaktır.

Tron platformunda paylaşılan bir içerikten, içerik üreticisi hem kullanıcılardan TRX ile bağış alabilir, izlenme ve beğeni sayısına göre TRX kazanabilir. Tüm kazanımlardan Tron hiçbir ücret kesintisi yapmamaktadır.

Tron platformunun içerik üreticilerine vermiş olduğu bazı garantiler de mevcuttur. Tron platformuna yüklenen her içerik tüm çalınma ya da kopyalanma riskine karşı tüm güvenliği sağlayacağını belirtmektedir.

Tron platformu içerisinde bulunan içeriklerin alım ve satımlarının güvenirliği Tron tarafından sağlanmakta ve dolandırılmaların önüne geçilmektedir.

Tron (TRX) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Tron (TRX), madenciliği yapılabilen bir kripto para birimidir. Genel madencilik mantığıyla yapılmaktadır. Madencilik için özel cihazlara gerek duyulmaktadır. Madenciler Tron ağı üstünde yapılan işlemleri kayıt altına almaktadırlar, kayıt altına aldıkları işlem karşılığında ödül olarak TRX almaktadırlar.

Tron (TRX) madencilik ile üretilen bir kripto para olduğu için arz uzun bir zamana dağıtılmış şekildedir. Şu ana kadar yaklaşık 72 milyon TRX piyasada bulunur, toplam arz ise 100 000 000 TRX’in üzerinde olacaktır.

Etiketler