TOKİ’den büyük indirim! %65 indirimden hemen faydalanın

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ’den büyük indirim geldi.

TOKİ’den büyük indirim! %65 indirimden hemen faydalanın

Ev sahibi olmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara müjde TOKİ’den geldi. TOKİ başvurularını e-devlet üzerinden veya bankalar vasıtasıyla yapan kişiler şimdi ödemeleri merak ediyor. 2+1 daireler için ödemeler farklı olurken 3+1 evler için ödemeler farklı olmaktadır. Fakat bugün gelen bir haberle dairelerde %65 indirim yapılacağı açıklandı.

%65 indirim geliyor!

TOKİ %65 indirim

TOKİ başvurusu yapan kişiler ödeme şeklini merak ediyor. Ödemeler sözleşme tarihinden itibaren başlayacak olmakla beraber meblağı değişiklik gösterecektir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından bugün İskan Kanunu Uygulama Yönetiminde değişiklik yapıldı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan karara göre TOKİ’de indirim yapıldı.

Yapılan değişiklikle beraber devlet eliyle iskan elde edebilmek için hak sahibi olarak konut, arsa ya da arazi tahsisi yapacak olan aileler ödeme yapmadığı dönemde eğer ödeme yapmak isterse indirimden faydalanabilecek. Yani aileler, peşin ödemelerde 1 ile 60. Aylar arasında her ay değişiklik gösteren oranlar kapsamında %44 ile %65 indirim fırsatından faydalanabilecek. Belirlenen indirim sadece peşin ödemelerde geçerlidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız