TOKİ temelinin atılacağı tarih belli oldu!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak karşımıza çıkan TOKİ temelinin atılacağı tarih belli oldu.

TOKİ temelinin atılacağı tarih belli oldu!

TOKİ başvuruları hala devam ediyor. Kısa süre içerisinde milyonlarca başvuru alan TOKİ ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İlk Evim İlk İş Yerim projesiyle ilgili garanti verilmesini isteyerek bu durumu destekleyeceklerini belirtmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan cevap gecikmedi. Ayrıca Kurum tarafından sosyal konut projesinin ilk temelinin atılış tarihi belli oldu.

Kılıçdaroğlu: Hazine garantisi ver

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından sosyal konut projesi ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklama sosyal medya hesabı üzerinden yapılmakla beraber kısa sürede gündeme oturdu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından:

"Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz." denilmişti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap gecikmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki niteliğinde paylaşım yapan Kurum tarafından:

"Sayın Kılıçdaroğlu, İşiniz zor! Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz, ne topyekûn reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de; bu konutları YA-PA-CA-ĞIZ!" denildi.

TOKİ temelinin atılacağı tarih belli oldu! - Resim : 1

TOKİ temeli atılıyor!

Diğer yandan TOKİ temelinin ne zaman atılacağına dair de açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından temel atılış tarihi belirlendi. TOKİ başvurusu yapan kişileri sevindiren haber gecikmedi. Sosyal konut projesinin ilk temelinin Ekim ayında atılacağına değinen Kurum tarafından:

"İlk temelleri Allah’ın izniyle ekim ayı itibarıyla atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza armağan edecek. Milletimize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun" denildi.

TOKİ temelinin atılacağı tarih belli oldu! - Resim : 2