Thodex'te sıcak gelişmeler

Thodex olayındaki soruşturma ağı genişledikçe yeni tutuklamalar geliyor.

Kripto para borsası Thodex soruşturması kapsamında gözaltına alınan 70 şüpheliden 62'si emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca kişilerin Thodex adlı kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı yönündeki ihbar üzerine başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında, İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda yakalanan 70 şüpheliden 62'sinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Diğer 8 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in de arasında bulunduğu firari 10 zanlının yakalanmasına yönelik başlatılan çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Faruk Fatin Özer'in ve diğer 10 firarinin ellerindeki para ile yurt dışına çıktığını resmi olarak kayıt altına alınmıştı.
 Bazı haber sitelerinde söylenildiği gibi 2 Milyar dolar değil insanları yaklaşık 150 Milyon dolar değerinde bir vurgun yaptığını düşünülüyor. Tüm Türkiye kripto kripto borslarının ortalama  günlük hacim ve işlem ortalamalarına bakınca 2 Milyar doların olağan dışı bir rakam olma olasılığı çok yüksek.

Bu iddaalara karşın geçtiğimiz hafta Perşembe günü Thodex  CEO Fatih Faruk Özer sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamanın ardından gazeteci Cüneyt Özdemir tarafından eğer insanları dolandırmadıysanız gelin açıklayın! dedi . Fakat şu ana kadar bir cevap ya da başka açıklama gelmedi.

 

Etiketler