Tesla’da kartlar tekrardan karılıyor!

Tesla, resmi bir şekilde hisse senedi bölünmesini açıkladı. Üçe bir bölünmüş olan hisse senedi, 25 Ağustos tarihinde işlem görmeye başlayacak. Bu, yeni yatırımcılar için ise hisselerin daha da ucuz hale geleceği anlamına geliyor.

Tesla hissedarları, şirketin yıllık olarak hissedarlar toplantısında bölünmesine onay verdi. Bu doğrultuda, üçe bir bölünmüş olan hisselerinin alım satımı 25 Ağustos tarihinde başlayacak.
 
Yapılan bu hamle, piyasada kapsamıda ki Tesla hisselerinin sayısını üç katına çıkmasına olanak sağlayacak. Lakin şirketin genel kapsamdaki değeri ve her yatırımcının elinde bulunan değer değişmeyecek.
 Tesla’da kartlar tekrardan karılıyor!
Bölünmenin hemen ardından şirkette bir hisseye sahip olan kişi toplamda üç hisse sahibi olacak. Bu hisselerin her birinin fiyatı ise o zamanki fiyatın üçte biri olarak belirlenecek.
 
Hisse bölünmeleri çoğunlukla bir hisse senedinin likiditesini artırmak için yapılıyor. Bu durum yatırımcıların hisseleri alıp satmasını kolaylaştıran bir hamle olarak karşımıza çıkıyor.
 
Tesla daha öncesinde 2020 yılında benzer bir hamle sergilemişti. Bu yıl içerisinde sergilediği hamle ile hisseleri beşe bir oranında bölmüştü.

 

 

Etiketler