Tesla hisseleri kan kaybetmeye devam ediyor

Tesla hisselerinde aşağı yönlü hareket sürüyor.

Pazartesi günü sert bir düşüş yaşayan Tesla hisseleri, haftanın ikinci işlem gününde de açılış öncesi işlemlerde kan kaybetmeye devam etti.

Şirketin hisseleri açılış öncesinde yüzde 9 düşüş kaydederek 650 dolar seviyesine geldi. Pazartesi kapanışı itibariyle şirketin hisseleri 25 Ocak'ta kaydedilen rekor seviyeden bu yana yüzde 21 düşüş kaydetti.

Tesla hisseleri Elon Musk'ın, Bitcoin'de fiyatların aşırı seviyeye geldiğine yönelik açıklamalarını takiben haftanın ilk işlem gününde sert gerilemişti. Şirket daha önce Bitcoin'e 1,5 milyar dolarlık yatırımıyla gündeme gelmişti.

Bir günde 15 milyar dolar kayıp!

Elon Musk, Tesla hisselerinde Pazartesi günü yaşanan düşüş sonrasında 15,2 milyar dolar kaybederek dünyanın en zengin insanları sıralamasında ikinci sıraya geriledi.

Eylül ayından sonraki en büyük düşüşünü yaşayan Tesla, daha önce bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin eklemişti. Analistlerin değerlendirmelerine göre hisselerdeki düşüş, Musk’ın haftasonu Bitcoin ve Ethereum’un değerinin üzerinde olduğunu söylemesinden kaynaklandı.

Musk Pazartesi günü Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda ise şirketin Model Y SUV aracının rafa kaldırıldığını söylemişti. (Bloomberg HT)

 

 

Etiketler