Teknosa'dan sermaye artırım kararı

Sabancı Holding’in, iştiraki Teknosa, sermaye artırımı ile 273 milyon TL nakit girişi yaratacak.

Sabancı Holding’in,  iştiraki Teknosa’nın sermaye yapısını güçlendirmek amacıyla
Borsa İstanbul’da gerçekleştirdiği halka arzın ardından, ikinci aşama olan sermaye artırım kararı alındı. Teknosa, halka arzdan elde edilen kaynak ile sermayesini 91 milyon TL artırarak, 110 milyon TL’den 201 milyon TL’ye yükseltiyor.

Sabancı Holding CFO’su ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran, “Sabancı Holding’in halka arzdan elde ettiği tutardan fazla bir tutarda minimum 136,5 milyon TL katkı sağlayarak iştirak edeceği sermaye artırımı, Teknosa’ya toplamda 273 milyon TL’lik nakit girişi sağlayacak ve şirketin gücüne güç katacak. Sabancı Holding’in Teknosa’ya duyduğu güven ile geleceğe güçlü bir  biçimde hazırlanıyoruz” dedi.

Teknosa’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Teknosa Yönetim Kurulu, şirket nominal sermayesinin  tamamı nakten karşılanmak üzere 91 milyon TL artırılarak, 110 milyon TL’den 201 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verdi. Teknosa tarafından  yapılan KAP açıklamasında şöyle denildi: “Yönetim Kurulumuzda artırılacak 91 milyon TL tutarındaki  sermayeyi temsilen 91 milyon TL nominal değerli 9 milyar 100 bin adet hamiline yazılı ve borsada işlem gören nitelikte pay ihraç edilmesine,  sermaye artırımında mevcut ortakların yeni pay alma haklarının  kısıtlanmamasına ve 1 TL nominal değerli 100 adet pay için geçerli  yeni pay alma hakkı kullanım fiyatının 3 TL olarak belirlenmesine,  yeni pay alma hakkı kullanım süresinin 15 gün olarak belirlenmesine,  yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra satılamayan  payların olması halinde, bu payların, Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nda ilan edilecek tarihlerde 2 işgünü süreyle, yeni pay alma  hakkı kullanım fiyatı olan 3 TL’den daha düşük olmamak kaydıyla, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da oluşacak fiyattan satışa sunulmasına karar  verildi.”

 

 

TKNSA TEKNOSA IC VE DIS TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 0
Satış 0
Değişim 0%
Son Değer 0
En yüksek 0
En düşük 0
Haftalık Değişim 0%
Aylık Değişim 0%
Yıllık Değişim 0%
Etiketler