T.C. Kimlik numarası ile başvurular alınıyor! 36 ay vadeli 25 bin TL faizsiz kredi…

Ekonomik sorunlar nedeni ile nakit ihtiyacı duyan vatandaşlar için bankalar tarafından kredi kampanyaları düzenleniyor. 36 ay vade seçenekli ihtiyaç kredisi için sabit gelir şartı aranmıyor. Peki, hangi banka ne kadar kredi veriyor? En düşük faiz oranları hangi banka tarafından sunuluyor?

36 ay vadeli 25 bin TL faizsiz kredi…

Pandemi dönemi ile başlayan ekonomik sorunlar vatandaşları olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Enflasyon oranlarının yüksek seviyeye ulaşması vatandaşların nakit ihtiyaçlarının artmasına sebep oldu. Özellikle emekliler ve asgari ücretle çalışanlar için banka kredileri ilk çözüm yolu olarak değerlendiriyor. Ülkemizde son yıllarda kredi kartı kullanımının rekor seviyeye ulaştığı tespit edildi. Barınma, gıda ve özel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken vatandaşlar uygun faiz oranlarına sahip kredi arayışı içerisine girdi. Sosyal güvenlik hakkı bulunmayan, sabit gelir sahibi olmayan vatandaşların dahi kredi için bankalara başvuru yaptığı görüldü. Geçmiş dönemde bankalar kredi verecekleri müşterilerinin kredi puanına ve sabit gelirine göre hareket ediyordu. Lakin, yoğun ilgi nedeniyle sabit geliri bulunmayanlara dahi kredi verilmeye başlandı.

T.C. Kimlik numarası ile başvurular alınıyor! 36 ay vadeli 25 bin TL faizsiz kredi… - Resim : 1


25 bin TL’lik faizsiz kredi fırsatı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘’vatandaşımızı enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz’’ açıklaması yapıldı. Kamu bankaları tarafından emeklilere özel ihtiyaç kredisinin verileceği duyuruldu. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından emekli vatandaşlara 25 bin TL tutarında kredi imkanı tanınacak. Faizsiz ve kefilsiz olarak verilecek olan kredi için T.C. kimlik numarası ile başvuru yapılması yeterli olacak. 12, 24 ve 36 ay vade seçeneğinin sunulacağı emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvuruları alınmaya başladı. 


Sabit geliri olmayanlarda ihtiyaç kredisi alabilecek


Özel bankalarında harekete geçmesini sağlayan kredi kampanyaları tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kapsıyor. Sabir geliri bulunmayan vatandaşlar için 3 ay geri ödemesiz kredi imkanı tanınıyor. Ayrıca, yüzde 1.73 ila 2.00 arasında değişen faiz oranları uygulanıyor. Kredi puanı düşük olan müşterilere de kredi hakkının tanınmaya başladığı açıklandı. Hızlı kredi modelleri oluşturan özel bankalar mobil hizmetleri aracılığı ile anında başvuruları sonuçlandırıyor. Akbank, Finansbank ve TEB tarafından yapılan kampanyalar da vade sayısı 36 ile sınırlı tutuluyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız