TBB, bankaların şube çalışma saatlerine ilişkin tavsiye kararı aldı

TBB Yönetim Kurulu, bayram öncesi yapılacak emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer ödemelerin salgın kurallarına uyularak gerçekleştirilebilmesi için banka şubelerinin çalışma sürelerinin uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı aldı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu, bayramdan önce yapılacak emekli maaş ve ikramiyelerle diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin pandemi kurallarına uyulacak şekilde gerçekleştirilebilmesi adına banka şubelerinin çalışma saatlerinin uzatılmasına yönelik tavsiye kararı aldı.

Kurumdan yapılan açıklamada, "Buna göre üyeler, açık olacak şubelerinde yeteri kadar personel bulundurmak üzere müşteri kabul saatlerini 6, 7, 10 ve 11 Mayıs'ta saat 09.00-12.30 ve 13.30-16.30, arife günü olan 12 Mayıs'ta saat 9.00-12.30 olarak belirleyebilecektir. Diğer günlerde şubelerde 10.00-16.00 saatlerinde hizmet verilmeye devam edilecektir. Toplumun, kendisinin ve çalışanların sağlığının korunmasına azami ölçüde çaba gösterilmesini teminen banka müşterilerinin; işlemlerinde ATM, internet ve mobil bankacılığı gibi şube dışı kanalları tercih etmelerini arz ve teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı. (AA)

 

 

 

Etiketler