Avax coin teknik yorum.

Daha once sorulan sorulara biraz baktim ve yorumlarinizin gayet aciklayici ve tutarli oldugunu gordum ve bende sormak istedim. Avax coini 28.14'den aldim ve suan 13.60 seviyesinde devam ediyor. Maliyetine dusurmek mantikli mi yoksa beklemeli miyim sizce ?

Soran: Mukremin CITAK
Cevap
Yanıtlayan : Cem ARSLAN

Merhaba Mükremin Bey

Öncelikle  herhangi bir paritede siz değerli okurlarımıza al, sat veya tut tavsiyesi vermemiz yasal değil bu yüzden sizlere bu konuda tavsiye veremem ama sizler için olası senaryoları değerlendirebilirim. 

Yaşanan büyük kripto krizinden sonra tarihi zirvelerinden neredeyse yüzde 56-65 aralığında uzak olan AVAX coin için eski zirvelerine gelip gelmeyeceğini ön görmek neredeyse imkansız durumda.

Fakat yakın poz bakıldığı zaman daha aşağı inmemek için bir 9,49 bölgesine yaklaştıkça alımların kuvvetlendiğini görmek mümkün. İşlem stratejinizi destek bölgesi veya destek bölgesine yakın bir bölgede alım yapmak direnç bölgesi veya direnç bölgesine yakın bir yerde satmak üzerine kurarsanız başarı kaçınılmaz olacaktır.

Desteklerde yeniden alım kararını vermek siz değerli okurumuzun yatırım stratejisine göre değişiklik göstereceğinden net bir yönlendirme yapmam ne yasal ne de doğru olur.

AVAX / USDT paritesindeki destek ve dirençler ise sıralı şekilde şöyle yer buluyor:

Destekler: 9,49 - 7,80 - 6,89
Dirençler: 15,94 - 22,02 - 25,95

Yanıtlanan Sorular