2022de altın fiyatı düşermi?

merhabalar, 2022 yaz aylarında düğünümüz var. bugünkü şartlarda altın almak çok zor acaba baharda altın fiyatları düşermi ?

  Soran: ferhat
  Cevap
  Cem ARSLAN - birborsa.com

  Ferhat Bey Merhaba

  2022 yaz aylarında gerçekleştireceğiniz düğününüzde birborsa ailesi olarak bir ömür mutluluklar dileriz. SPK kuralları gereği sizlere al sat tut gibi tavsiyeler veremiyorum ama sizler için altın fiyatları ile ilgili yorum ve teknik analiz verileri sunabilirim.

  Gram Altın Ne Kadar?

  Altın fiyatları 23 Aralık 2021 tarihinde açıklanan ekonomik paketle birlikte hızlı bir düşüş yaşamış ardından gram altın fiyatı 1000 lira seviyesinden aşağı doğru düşmeye başladı. 

  600 liraya kadar hızlı bir düşüş yaşayan gram altın fiyatları şu an 768 TL bölgesine kadar yükselmiş durumda. Altının gramı için teknik destek ve direnç seviyeleri ise şöyle sıralanıyor,

  gram altın - anlık altın

  Destekler: 720 - 673 - 631 -600
  Dirençler: 798 - 856 - 910 - 961 - 1029 

  Çeyrek Altın Ne Kadar?

  Çeyrek altın fiyatları, düğün dönemlerinde bir miktar da olsa artış göstermesi beklenen bir enstrümandır bunun kısmi sebebi düğün dönemlerinde çok fazla altına talep gelmesi altının fiyatlarını küçükte bir miktar olsa yukarı yönlü çekiyor. 

  Altın fiyatları Nasıl Düşer?

  Öncelikle altının gram fiyatının ONS / Dolar hesaplamasıyla bulunduğunu sizlere hatırlatmak isterim. ONS altının düşüşü doğrudan altını düşürür mü? Ne yazık ki hayır... 

  ONS altının düşüşü ile birlikte altın değer kaybetse bile ülke içerisinde döviz fiyatlarının ONS'a oranla daha fazla değer kazanması altının fiyatının düşmesi bir yana yükselmesine neden olacaktır.

  Altın fiyatlarının düşmesi için mevcut ekonomik paketin işe yaramasını ummak veya yeni ekonomik paketlerle desteklenmesi gerekmektedir.