Son Dakika: Volkswagen Passat üretimini durdurdu!

Autocar'ın yayınladığı rapora göre Volkswagen, dört kapılı ve hem Türkiye'de hem de Avrupa'da en çok tercih edilen sedan modeli Passat'ın Avrupa için üretimini sona erdirdiği iddia etti.

Alam otomobil devlerinden birisi olan Volkswagen, Avrupa'da ve Türkiye'de en çok tercih edilen ve sevilen Sedan  araç modeli Passat'ın Avrupa'daki üretim ağını durdurdu. Volkswagen'ın yeni bir model için alan yaratması gerektiğini biliniyordu. Bu alanda yeni otomobillerin tasarımı hem de ikonik modellerin devamı için önemli kararları alınmaya başladığı iddia edildi. Şimdilik yayınlanan planlanan rapordan çıkarılan sonuç böyle gözüküyor.

Volkswagen Passat'a Son Mu Veriyor?

Autocar'ın yayınladığı bir raporda yer alan iddiadan alınan bilgilere göre Volkswagen, sedan Passat'ın Avrupa için üretimini süresiz olarak askıya aldı. Passat'ın yerine ise hangi aracın üretileceğine şimdiden karar veren VW yönetimi denk Passat'a en yakın segment olan aracı Arteon'un üretimine devam edeceği tahmin ediliyor.

Raporda, bir sözcünün Passat üretiminin Noel'den kısa bir süre önce sona erdiğini doğruladığı da iddia edildi. Fakat herhangi bir resmi merciden yalanlama ya da doğrulama yapılmadı. 

Volkswagen Aero B'nin Yolunu Açabilir

Passat'ın üretimine ara verilmesinin bir sebebi de Aero B ismi verilen elektrikli Volkswagen aracı üretmek... ID Space Vizzion konseptinden ilham alarak yaratıldığı bildirilen Aero B'nin (adı geçici olabilir) 2023'te piyasanın beğenisine sunulması bekleniyor.

 

Etiketler