Son Dakika: Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Adayı Açıklaması

Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı, kritik bir süreci yönetecek. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı kimi açıkladı? İşte detaylar....

Son Dakika: Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Adayı Açıklaması. Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı, kritik bir süreci yönetecek. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı kimi açıkladı? İşte detaylar....

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Adayı Açıklaması

Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı, kritik bir süreci yönetecek.

Sayın Yavaş’ın ve İmamoğlu’nun ismi öne çıkarılıyor ama İstanbul ve Ankara’nın yönetimini bırakamayız. Seçmenimize anlatamayız.

— Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu Açıklamasına İlişkin Satır Başları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu;

"Öncelikle Meclis’te bunun araştırılmasını isteyeceğiz. Arkadaşlar hazırlıklarını yaptılar. Geçmişte 128 milyar doların peşine düştüğümüz gibi 20 Aralık gecesinin de hesabını soracağız. Akıldışı, güven ortamını tümüyle ortadan kaldıran bir adım daha attılar. Bunun bedelini millet ödeyecek.” açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu Faiz Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faizlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“Söyledikleri her şey yalan. Faizleri düşürdük dediler, Türk Lirası’nı dolara bağladılar. Yaşadığımız tam bir dolarizasyon. Bu durum yoksulluktan öte açlığın kapısını açıyor. Halkın gündemi makarnanın fiyatı. Hayatın her alanında faiz var. Çiftçinin, esnafın kredi borçlarını bile faiziyle erteliyorlar.” açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Seçime Gidelim Çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“Madem öyle, hodri meydan. Seçime gidelim. Anlık çözümler bulup iyiye gidiyoruz havası vermeye çalışabilirler. Hangi açığı kapatırlarsa kapatsınlar, güven açığını kapatamazlar. Kendi halkına dolar-faiz kumpası kuran bir iktidar bundan sonra hangi adımıyla güven verecek?”

“Önceki seçimlerde AKP’ye oy vermiş seçmende ciddi bir çekilme var. Ancak bu seçmenin büyük yönelim gösterdiği bir parti yok. Halk iktidardan bıktı ama net bir alternatife de yönelmiyor. Bunu nasıl sağlayacaksınız?” sorusuna Kılıçdaroğlu, "Halkın bize sorduğu kritik soru şu: Siz ne yapacaksınız? Bu soru önemli. Bu, halkın başka seçeneğe yöneldiğini gösteriyor. Sadece bu iktidarın olumsuzluklarını anlatmak yetmez, çözümü koymak gerek. Bunu yapınca inandırıcı oluyoruz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın “CHP’li belediye başkanlarının cilası dökülüyor” sözüne ilişkin olarak Kılıçdaroğlu, “CHP’li belediyeler AKP döneminden kalan borçları ödeyip üstüne yatırım yapıyor. Mersin’de olduğu gibi iktidar engellerini de aşarak iş yapıyorlar.” açıklamasında bulundu.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler