Son Dakika: Kendi bankasını dolandıran Türk müdür tutuklandı!

Sivasta bir bankanın iki şubesinde birden müdürlük görevini üstlenmiş B.T., bankanın müşterilerinden tam 2.5 milyon dolar para çaldığı için gözaltına alındı. Vurguncu B.T. ilk ifadesinde kimsenin parasını çalmadığını iddia etti.

Olayın başrollerinde Sivas'ta özel bir bankanın şube müdürü ve müşterileri yer alıyor... 47 yaşındaki B.T. özel bir bankanın şube müdürlüğü görevini üstlenmişti. Fakat müşteri şikayetlerinin üzerine bankada yapılan teftişlerin sonucunda B.T.'nin 2.5 milyon dolar bir parayı haksız şekilde zimmetine geçirdiği ortaya çıktı.

Müşterilerden Para Çaldı!

Sivas'ta yaşayan ve aynı bankanın iki farklı şubesinde müdürlük yapan B.T., banka müşterilerinin hesaplarından hesaplarından para kesildiği şikayeti üzerine denetim altına alındı. Bu teftişlerde banka müdürünün, müşterilerin hesaplarındaki paralardan kesinti yaptığı ve kendi zimmetine geçirdiği ortaya çıktı. 

Teftiş edilen konunun ayyuka çıkmasının ardından emniyet güçlerine bildirildi ve B.T. gözaltına alındı. Verdiği ilk ifadede tüm suçlamaları geri çeviren B.T. paraların kendisi tarafından çalınmadığını dile getirdi. 

Emniyet güçlerinin de hesapları inceleme altına aldıktan sonra 5 müşterinin hesaplarından tahmini  olarak 2.5 milyon dolara yakın bir parayı zimmetine geçirdiği gözlemlendi. Soruşturmanın devam ettiği ve B.T.'nin gözaltında tutulmaya devam edeceği bildirildi. 

Türkiye'de Vurgunculuk Bitmiyor!

Türkiye'de son dönemlerde büyük vurgun yapılan vakalar giderek artış gösteriyor. Eskiden banka sahipleri kendi bankalarını hortumlayıp kaçardı. Daha sonra emlak ve gayrimenkul satışları üzerinden dolandırma işlemleri moda olmuştu. Son dönemde ise online ticaret, kripto para vurgunları derken liste uzayıp gidiyor. Fakat B.T.'nin vurgun denemesi ise daha hızlı ve reklamsız yoldan olması yönüyle pek ilgi çekecek gibi durmuyor...

 

Etiketler