Son Dakika: İstanbul'a giriş-çıkış yasaklandı!

İstanbul'da tüm otogarlarda araç çıkışlarının kapatıldığını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya açıkladı.

İstanbul'da yer yer fırtınaya çeviren yoğun hava muhalefetinden en az zararla kurtulmak için yoğun çaba sarf edilmeye devam ediyor.  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaptığı son dakika açıklaması ile yeni bir karara imza attıklarını duyurdu.

İstanbul şehrindeki tüm otogarlardan araç çıkışlarının yarın sabah 09.00'a kadar durdurulduğunu açıkladı.

İstanbul'u ve tüm Türkiye'yi etkisi altına alan ve İstanbul'da ulaşım, tedarik ve dağıtım zincirini çok büyük sıkıntılara sevk eden hava muhalefeti giderek sorunları büyütüyor. Çarşamba gününe kadar kar yağışının devam etmesi bekleniyor. Kar yağışının giderek şehri felç etmesinden dolayı yetkili isimler sıkıntıların önüne geçmek için bir takım tedbirler almaya devam ediyor.

Şehirler arası otobüs seferleri durduruldu

 İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı Twitter'dan önemli açıklamalarda bulundu. Şehirler arası otobüs seferlerinin yarına kadar durdurulduğunu açıkladı. Vali Ali Yerlikaya'nın yaptığı açıklamalarda, yapılan çalışmaların sonuçlanacağını beklediğiniz ve araç trafiğinin  09.00'da tekrar başlayacağını duyurdu.

 Vali Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli hemşehrilerim; ilimizde #Esenler, Harem ve tüm cep otogarlardaki çıkışlar; yarın (26 Ocak Çarşamba) 09.00'a kadar durdurulmuştur."

Metro seferleri uzatıldı

Meteorolojinin yaptığı açıklamaya göre bugün 18:00'den itibaren sağanak yağışın artacağı öğrenildi. Yaşanan hava muhalefeti nedeniyle araçların yolda kalma ihtimaline karşılık metro seferlerinde son sefer saatleri uzatıldı. Saat 02:00'a kadar devam edeceği söylenen metro seferleri olmasına rağmen Vali Yerlikaya, mecburi olmayan hiçbir vatandaşın dışarı çıkmaması için uyarlarda bulundu.

 

Marmaray bu gece ve yarın gece ücretsiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da hava muhalefetinden etkilenen vatandaşlar için tedbir ve çalışmalar üzerine açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre bu gece ve yarın gece Marmaray'da seyahat edecek vatandaşlar için ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıkladı.

 

Etiketler
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler